Jestem użytkownikiem Windows 7. Niestety zapomniałem swojego hasła. Czy jest jakiś sposób na zalogowanie się?

W systemie Windows 7 istnieje sposób na usunięcie istniejącego hasła i zastąpienie go nowym, bez konieczności logowania się do systemu. Należy wykonać kolejno poniższe czynności:

  1. Wkładamy płytę instalacyjną naszego systemu operacyjnego i uruchamiamy ponownie komputer. Zamiast naszego systemu powinien wystartować instalator windows. Jeśli się tak nie stanie, należy wykonać punkt 2,3 w przeciwnym razie przechodzimy do punktu 4.
  2. Sprawdzamy w ustawieniach BIOS, czy nasz komputer bootoje się z napędu CD/DVD. W tym celu podczas startu komputera naciskamy klawisz, w zależności od wersji posiadanego biosa, może to być klawisz DEL, F2, F9, F10 lub inny, najczęściej w momencie startu informacja o sposobie wejścia do biosu wyświetla się na ekranie. Jeśli nie działa żaden z wymienionych klawiszy ani nie wyświetla się informacja o sposobie wejścia do biosu, musimy niestety poszukać tego sposobu w dokumentacji naszego sprzętu. Uruchomi się program zawierający ustawienia sprzętowe komputera zwany biosem. W zależności od posiadanego sprzętu i wersji bios, sposób prezentacji danych, poruszania się i wykonywania zmian może być różny. Generalnie musimy poszukać ustawienia o nazwie boot sequence. W tej sekcji należy ustawić napęd CDROM jako pierwszy.Po dokonanie zmian, należy zapisać ustawienia biosu.
  3. Podczas uruchamiania instalatora zostaniemy zapytani o wybór ustawień regionalnych. Należy je ustawić tak jak na obrazku.
  4. Po chwili isntalator się zatrzyma. Będziemy mieć możliwośc wyboru opcji „Napraw komputer”.
  5. Wybieramy opcję pierwszą „Użyj narzędzi odzyskiwania”.Należy zapamiętać lokalizację systemu Windows. W naszym przypadku jest to D:\
  6. Otwiera się okno opcji odzyskiwania systemu, na którym wybieramy Wiersz poleceń.

 

<<<Czytaj dalej>>>

 


   Podziel się wiedzą z innymi:    

70 odpowiedzi na “Windows 7 – zapomniałem hasła – co zrobić?”

Skomentuj

Tomek Interset & www.interset24.pl All Rights Reserved.

Copyright © 2012 Free WordPress Themes Preview.