Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

przydatne programyVPN – czyli jak ominąć geolokalizację.

Jak ominąć geolokalizację, by móc bez przeszkód korzystać z amerykańskich serwisów takich jak Netflix, Pandora? Zadanie okazuje się nader proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, by lotem błyskawicy zmienić swoją lokalizację i przenieść się np. do Stanów. Jest to możliwe dzięki zestawieniu połączenia VPN pomiędzy odpowiednim serwerem w zadanej lokalizacji, który na czas połączenia stanie się naszym wyjściem do internetu.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
3DMARK test grafiki

3DMARK – testujemy wydajność grafiki.

Kupując nowego laptopa , tablet czy stacjonarny komputer któż z nas nie jest ciekawy jak wypada on w porównaniu do innych podobnych urządzeń. Najpopularniejszym obecnie benchmarkiem służącym do testowania urządzeń pod kątem wydajności graficznej jest 3DMARK.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa
Glary Utilities optymalizacja Windows

Glary Utilities – jak zachować system w dobrej kondycji po dłuższym czasie używania

W miarę upływu czasu w każdym komputerze pojawia się coraz więcej niepotrzebnych plików, pozostałości po usuniętych aplikacjach, nieaktualnych skrótów czy zbędnych pozycji w autostarcie. Nawet w uporządkowanym systemie nie da się wykluczyć możliwości spowolnienia go poprzez wyżej wymienione powody. Pomocny będzie nam tu zestaw narzędzi o nazwie Glary Utilities 

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Fałszywe maile od Poczty Polskiej, DHL itp.nie wykrywane przez programy antywirusowe, mogą wyrządzić wielkie szkody. Radzimy jak ustrzec się przez nimi.

Spoofing coraz popularniejszy – jak rozpoznać fałszywe wiadomości w skrzynce pocztowej?

Fałszywe maile od Poczty Polskiej, DHL itp.nie są wykrywane przez programy antywirusowe jednak mogą wyrządzić nieodwracalne szkody. Radzimy jak ustrzec się przez nimi.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

VMware Converter. Konwersja maszyny fizycznej na wirtualną.

Jak przekonwertować maszynę fizyczną na wirtualną?

Pokazujemy krok po kroku jak przekształcić lokalny system na komputerze na wirtualny, obsługiwany przez VMware Workstation Player. Instrukcja, opis VMware Converter.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Tagowanie plików muzycznych – Mp3tag

Pewnie nie raz denerwowały Cię chaotycznie porozrzucane utwory w Twoim odtwarzaczu muzycznym. Jedne piosenki mają przypisany album, wykonawcę, czy gatunek muzyczny, inne zaś posiadają jedynie nazwę utworu. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pliki muzyczne pobierane z internetu są otagowane, tzn. nie posiadają wyżej opisanych dodatkowych atrybutów.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Hill Climb Racing 2 – kontynuacja hitu

Bierzemy pod lupę grę Hill Climb Racing 2 na urządzenia mobilne. Gra występuje w wersji Andoid, iOS oraz Windows Phone.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

RPG Clicker

RPG Clicker – gimnastyka dla naszych palców

Dbasz o swoje ciało poprzez dietę i ćwiczenia? Nie zapominaj, że i Twoje palce mogą się czasem pomęczyć. Znasz to błogie uczucie po ciężkim wysiłku fizycznym? Przekonajmy się, czy również tutaj czegoś takiego doświadczymy

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Disco Zoo

Disco Zoo – tańczący turyści ze zwierzętami?!

Disco Zoo – najpopularniejsza produkcja czteroosobowej ekipy NimbleBit – rekreacyjna, darmowa gra na Android, iOs oraz Windows Phone. Zobacz recenzję.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

Przycisk „Like” do bieżącej strony.

      Każdy webmaster, blogowicz oraz Ci, którzy pragną rozsławić swój serwis internetowy, nie mogą zapominać o Facebooku. Oferuje on znany chyba wszystkim przycisk „Lubię to!”, po którego kliknięciu, każdy użytkownik Facebook-a, który ogląda Twój serwis może go pokazać na osi czasu swojego profilu na Facebook–u. Samo dodanie przycisku jest bardzo proste, jednak daje możliwość polubienia jednej…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>