Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
HWiNFO - monitorujemy pracę komputer

HWiNFO – monitorujemy działanie komputera.

Recenzja programu pozwalającego na zaawansowaną analizę i monitorowanie pracy komputera. Opis, ocena, link do pobrania ze strony producenta.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa

Advanced System Care Free – sposób na odświeżenie systemu.

Optymalizacja i naprawa Windows oraz czyszczenie i przyspieszenie systemu, można wykonać skutecznie za pomocą darmowego programu. Zamieszczamy opis.

4 komentarze

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Hiren's Boot CD

Hiren’s Boot CD – zestaw narzędzi naprawczych.

Hiren’s Boot CD jest zbiorem służącym do diagnostyki, optymalizacji oraz naprawy komputera. Jest to tak naprawdę narzędzie all-in-one gdyż zbiór aplikacji jest naprawdę imponujący.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

Jak przekonwertować maszynę wirtualną na fizyczną?

Jak przekonwertować maszynę wirtualną na fizyczną – rozruch z pliku VHD

Jak przekonwertować maszynę wirtualną do postaci nadającej się do instalacji  na komputerze. Przekształcamy maszynę VMware do obrazu VHD i instalujemy.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych – Pandora Recovery

Pandora Recovery wydaje się programem z pozoru nieco bardziej skomplikowanym. Po uruchomieniu jednak zostaniemy od razu wprowadzeni do kreatora, który poprowadzi nas „za rączkę” przez cały proces i ułatwi możliwie jak najbardziej pracę z narzędziem i odzyskiwanie plików.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Wyłączanie komputera po określonym czasie

Wpadł mi ostatnio w ręce niewielki aczkolwiek dość użyteczny programik, pozwalający tak zaprogramować komputer, aby sam wyłączył się po określonym czasie lub o określonej godzinie. Funkcja ta może być użyteczna w wielu różnych przypadkach, dlatego warto poznać ten program, co zapewniamy po przeczytaniu niniejszego artykułu.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Ukryte opcje android

Android – dostęp do ukrytych opcji programistycznych

System Android jest pełen niespodzianek, to fakt. Jedną z takich ciekawostek są dodatkowe opcje, ukryte od wersji 4.2 mobilnego systemu od Google. Cóż, zostały one domyślnie schowane nie bez przyczyny, niedoświadczony użytkownik nieumiejętnie z nich korzystając może nieźle „namieszać”  w urządzeniu. Są wśród nich opcje pozwalające na diagnostykę lub jeszcze większą personalizację smartfona, dlatego w…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile. Recernzja gry.

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile

Zobacz jak konsolowa i pc-towa produkcja sprawdzi się na urządzeniach mobilnych. Testujemy grę Hitman Sniper, zobacz co nam wyszło.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Evernote, czyli prosty sposób na zaawansowane notatki

Smartfony często są wykorzystywane jako podręczne notatniki. Do tego celu zostało stworzonych bardzo wiele aplikacji, od tych najprostszych, pozwalających notować tylko tekst, do bardziej zaawansowanych, pozwalających na dodawanie zdjęć, czy notatek głosowych.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

skracanie linków

Jak skracać za długie adresy internetowe?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, wchodząc na stronę główną nie ma problemu z długimi adresami w pasku przeglądarki, ale wystarczy wejść na kolejne podstrony witryny, aby adres strony urósł czasami do kilkudziesięciu znaków. Podczas przeglądania danej strony długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ale umieszczając już linki na portalach społecznościowych lub forach…

2 komentarze

zobacz więcej >>>