Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa
Ccleaner czyszczenie systemu

Ccleaner – czyszczenie i optymalizacja systemu.

Recenzja popularnego programu, pozwalającego na optymalizację i czyszczenie systemu Windows. Opis funkcji. Ocena i link do pobrania.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
DoNotSpy10

DoNotSpy10 – i nikt nas nie będzie śledził

Przydatny program, który skutecznie ochroni nasz komputer przed wścibskim okiem osób niepowołanych. Jak zablokować śledzenie, instrukcja krok po kroku.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

Pulpit zdalny Chrome – zdalne sterowanie komputerem przez przeglądarkę.

Jak sterować zdalnie komputerem – Pulpit zdalny Chrome. Wszystko o aplikacji od Google. Instrukcja użytkownika krok po kroku.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

TestDisk – odzyskiwanie utraconych partycji krok po kroku.

W tym odcinku cyklu o odzyskiwaniu danych, pokażemy krok po kroku odzyskiwanie partycji, które z jakichś przyczyn zniknęły z dysku twardego.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Jak zapamiętać rozmieszczenie ikon na pulpicie?

Zdarza się, że Windows płata nam figle, samoczynnie zmieniając rozmieszczenie ikon na pulpicie. Dzieje się tak np. podczas zmiany monitora, grania w grę lub zmiany rozdzielczości ekranu. Ikony na pulpicie zostają wówczas automatycznie posortowane według kryterium nazwy. Problem możemy łatwo rozwiązać, zapamiętując nasze rozmieszczenie ikon.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

historia transakcji nfc

Jak łatwo odczytać historię transakcji z karty kredytowej – ciekawe zastosowania NFC.

Ciekawe zastosowania NFC. Jak odczytać kartę kredytową i zobaczyć historię transakcji za pomocą NFC w smartfonie i darmowego programu pod Android.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Recenzja gry Asphalt 8

Zobacz naszą recenzję popularnej gry wyścigowej Asphalt-8. Jak głosi hasło reklamowe producenta – 200 milionów graczy nie może się mylić! Sprawdź czy to prawda.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Dumb Ways To Die 2  – walka o życie

Prezentujemy recenzję gry Dumb Ways To Die 2, produkcji studia Metro Trains. Gra ostatnio strała się bardzo popularna, zobacz dlaczego.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

ranking hostingów

Który hosting najlepszy? Serwer FTP.

Kolejna część testu to założenie konta FTP, które w dużym uproszczeniu pozwala uzyskać dostęp do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. Przetestujemy proces zakładania dodatkowym kont FTP i sprawdzimy, który hosting będzie najlepszy.

1 komentarz

zobacz więcej >>>