Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa

Instalacja sterowników bez płyty CD

Zapewne czasami zdarza Wam się zgubić płytę, np. płytę ze sterownikami, co wtedy? Mamy na to przygotowane dla was dwa sposoby, które omówię w tym poradniku. Niewielkim problemem może się okazać fakt iż potrzeba tutaj połączenia internetowego. Najlepiej połączyć się kablem sieciowym RJ-45, bo połączenie kablowe nie wymaga dodatkowych sterowników.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Spybot

Spybot – sposób na robaki internetowe i konie trojańskie.

Czy jest możliwa darmowa ale skuteczna ochrona komputera przed robakami internetowymi i koniami trojańskimi. Zobacz recenzję programu Spyboot.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

vnc

Zdalne sterowanie komputerem VNC

Żeby zdalnie sterować komputerem nie musimy posiadać bezprzewodowej myszki czy klawiatury. Wystarczy smartfon z Androidem i połączenie z maszyną za pośrednictwem sieci lokalnej. Protokół VNC realizuje obsługę zdalną w szybki i wygodny sposób.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Recuva

Recuva – odzyskiwanie skasowanych danych

Chyba każdemu użytkownikowi komputera zdarzyło się kiedyś przypadkowo usunąć jakiś cenny plik, który był bardzo potrzebny a jego nagła utrata niejednego prowadziła do białej gorączki. Mało kto jednak wie, że istnieje możliwość odzyskania utraconych w ten sposób danych.

2 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Symantec Ghost – tworzymy obraz systemu.

Ponowna instalacja systemu operacyjnego jest niemal zawsze najbardziej radykalnym sposobem na rozwiązanie kłopotów z funkcjonowaniem oprogramowania. Wielu użytkowników preferuje metodę sięgania po płytę instalacyjną w razie wystąpienia problemów, oczyszczając w ten sposób jednocześnie pewną część miejsca na dysku twardym.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

You Must Build A Boat

You Must Build A Boat – potwory na pokładzie

Szukasz gry stylizowanej na stare czasy, a jednocześnie oferującej dużo niecodziennego kontentu? Nie mogłeś trafić lepiej. Bowiem sequel pod tytułem You Must Build A Boat posiada większość, co powinna mieć relaksująca, aczkolwiek wymagająca gra. Daj się ponieść klimatowi, tutaj nigdy nie przegrywasz.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Adobe Capture CC na urządzenia mobine

Adobe Capture CC

Capture CC to kolejna aplikacja w mobilnym portfolio Adobe. W dużym skrócie – służy ona do przechwytywania ciekawych pomysłów za pomocą naszego telefonu komórkowego lub tabletu. Jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i na iTunes.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Aplikacja Office Lens  – łatwa zmiana telefonu w przenośny skaner

Wzrost rozdzielczości aparatów w telefonach komórkowych spowodował, że coraz częściej zaczęto ich używać w celu zapisywania na zdjęciach różnych dokumentów, czy wizytówek. Takie fotografie często miały wiele wad, takich jak kiepski balans kolorów czy zbyt małą jasność. Na szczęście aplikacja Office Lens pozwala poprawić wszystkie te niedociągnięcia.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

skracanie linków

Jak skracać za długie adresy internetowe?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, wchodząc na stronę główną nie ma problemu z długimi adresami w pasku przeglądarki, ale wystarczy wejść na kolejne podstrony witryny, aby adres strony urósł czasami do kilkudziesięciu znaków. Podczas przeglądania danej strony długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ale umieszczając już linki na portalach społecznościowych lub forach…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>