Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

przydatne programyVPN – czyli jak ominąć geolokalizację.

Jak ominąć geolokalizację, by móc bez przeszkód korzystać z amerykańskich serwisów takich jak Netflix, Pandora? Zadanie okazuje się nader proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, by lotem błyskawicy zmienić swoją lokalizację i przenieść się np. do Stanów. Jest to możliwe dzięki zestawieniu połączenia VPN pomiędzy odpowiednim serwerem w zadanej lokalizacji, który na czas połączenia stanie się naszym wyjściem do internetu.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
MemTest - testujemy pamięć RAM

MemTest – jak zdiagnozować sprawność pamięci RAM?

Pamięć operacyjna w komputerach (nazywana w skrócie RAM) ma spory wpływ na stabilność działania systemu operacyjnego. Dlaczego?

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa
Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Jak usunąć hasło adminina Windows?

Jak usunąć hasło do konta administratora w systemie Windows?

Jeśli zapomniałeś hasła do własnego komputera lub z jakichś przyczyn nie możesz uzyskać praw Administratora systemu, pokażemy jak usunąć hasło windows.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

Pulpit zdalny Chrome – zdalne sterowanie komputerem przez przeglądarkę.

Jak sterować zdalnie komputerem – Pulpit zdalny Chrome. Wszystko o aplikacji od Google. Instrukcja użytkownika krok po kroku.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych – Undelete My Files Pro

Undelete My Files Pro to bardzo prosty program, służący do odzyskiwania danych z dysków HDD, pamięci Flash czy kart SD. Zobaczcie jak odzyskać skasowane pliki.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

EasyBCD czyli własne menu startowe

Dwa systemy na komputerze – własne menu startowe

Różnorodność zastosowań oraz łatwa dostępność systemów operacyjnych nawet dla przeciętnego użytkownika sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na instalację drugiego systemu na swoim komputerze, choćby do celów testowych. Pokażemy jak w praktyczny sposób uruchamiać komputer posiadający dwa systemy.

3 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Evernote, czyli prosty sposób na zaawansowane notatki

Smartfony często są wykorzystywane jako podręczne notatniki. Do tego celu zostało stworzonych bardzo wiele aplikacji, od tych najprostszych, pozwalających notować tylko tekst, do bardziej zaawansowanych, pozwalających na dodawanie zdjęć, czy notatek głosowych.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Need for Speed No Limits – znana wszystkim marka ląduje na urządzeniach mobilnych.

Recenzja popularnej gry ze stajni Electronics Arts. Zobacz jakie możliwości oferuje Need for Speed No Limits na urządzenia mobilne.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Recenzja Lightbot - logiczna gra na Android, iOS i Windows Phone.

Lightbot – Gra w logiczne programowanie

Oto nasza recenzja Lightbot – ciekawej gry logicznej. Opis, plusy i minusy gry, linki do pobrania ze sklepów trzech systemów.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

In memoriam

Co z aktywnym kontem na facebooku po śmierci użytkownika?

Pewnie niektórzy zastanawiają się co się stanie z kontem na facebooku po naszej śmierci. Do tej pory zazwyczaj nic się nie działo. Wyjątkami były sytuacje kiedy to rodzina uzupełniła specjalny wniosek o nadanie statusu „In memoriam” (jak definiuje facebook konto ze statusem „In memoriam” to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się wspomnieniami…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>