Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa

Advanced System Care Free – sposób na odświeżenie systemu.

Optymalizacja i naprawa Windows oraz czyszczenie i przyspieszenie systemu, można wykonać skutecznie za pomocą darmowego programu. Zamieszczamy opis.

4 komentarze

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
DoNotSpy10

DoNotSpy10 – i nikt nas nie będzie śledził

Przydatny program, który skutecznie ochroni nasz komputer przed wścibskim okiem osób niepowołanych. Jak zablokować śledzenie, instrukcja krok po kroku.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

Zakładamy serwer ftp

Jeśli planujesz założyć serwer ftp na swoim komputerze, ten artykuł może okazać się przydatny. Serwer ftp ułatwia wymianę dużej ilości oraz dużych plików z odległymi użytkownikami. Bardzo ważną jego cechą jest tworzenie kont użytkowników i przydzielaniu im wyodrębnionych przestrzeni w zależności od uprawnień. Wielkość przestrzeni ftp uzależniona jest od tego, ile powierzchni dyskowej na nią przeznaczysz.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Recuva

Recuva – odzyskiwanie skasowanych danych

Chyba każdemu użytkownikowi komputera zdarzyło się kiedyś przypadkowo usunąć jakiś cenny plik, który był bardzo potrzebny a jego nagła utrata niejednego prowadziła do białej gorączki. Mało kto jednak wie, że istnieje możliwość odzyskania utraconych w ten sposób danych.

2 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Zmniejszanie zdjęć – FOTOSIZER.

        Fotosizer to prosty program graficzny ze spolszczoną wersją. Pozwala na swobodną zmianę rozmiaru zdjęcia bądź serii zdjęć oraz oferuje kilka funkcji i filtrów graficznych, pozwalających na pewne operacje na konwertowanych zdjęciach.

3 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Evernote, czyli prosty sposób na zaawansowane notatki

Smartfony często są wykorzystywane jako podręczne notatniki. Do tego celu zostało stworzonych bardzo wiele aplikacji, od tych najprostszych, pozwalających notować tylko tekst, do bardziej zaawansowanych, pozwalających na dodawanie zdjęć, czy notatek głosowych.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Dead Trigger 2 – ciąg dalszy inwazji trupów. Recenzja gry.

Dead Trigger 2 – ciąg dalszy inwazji trupów

Czy producenci ze studia MADFINGER Games, tworząc Dead Trigger 2, wykonali tak dobrą robotę jak w pierwszej części gry? Przekonajmy się.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Disco Zoo

Disco Zoo – tańczący turyści ze zwierzętami?!

Disco Zoo – najpopularniejsza produkcja czteroosobowej ekipy NimbleBit – rekreacyjna, darmowa gra na Android, iOs oraz Windows Phone. Zobacz recenzję.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

Zabezpieczenie konta Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook (kto dziś nie posiada takiego konta…), masz swój login i hasło. To jedyne zabezpieczenie Twojego konta, jeśli ktoś pozna hasło, może bez przeszkód zalogować się i zrobić z kontem wszystko, od wpisów i publikacji w Twoim imieniu po kradzież konta. Istnieje jednak sposób na dodatkowe zabezpieczenie, które praktycznie zniweluje do zera…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>