Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
test komputera cpu-z

Testujemy komuter za pomocą CPU-Z

Kolejny, darmowy program z naszego niezbędnika pozwalający przeprowadzić test komputera. Recenzja, opis, link do pobrania ze strony producenta.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa
Autorun opis

Autoruns – konfiguracja startu systemu Windows.

Znajome jest nam uczucie, gdy świeżo po instalacji systemu uruchamia się on w kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund od naciśnięcia przycisku zasilania. Zawsze jednak z biegiem czasu procedura ta wyraźnie się wydłuża.

1 komentarz

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Phising or Spoofing

Phishing oraz spoofing – co to jest i jak się chronić?

Spoofing to nic innego jak celowe wysyłanie maili, których dane nagłówkowe, przede wszystkim nazwy i adresu e-mail nadawcy, zostały zmienione tak żeby odbiorca był przekonany, że została nadana z innego adresu. W praktyce to wygląda tak: użytkownik odbiera list, w którym jest podane zaufane źródło, a w rzeczywistości został on wysłany przez atakującego. Fałszywy e-mail…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

Instalujemy wirtualną maszynę VirtualBox

Stawiamy wirtualną maszynę na naszym systemie. Jako przykład posłuży nam wirtualna maszyna  VirtualBox od Oracle. Instalacja i konfiguracja.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych – Undelete My Files Pro

Undelete My Files Pro to bardzo prosty program, służący do odzyskiwania danych z dysków HDD, pamięci Flash czy kart SD. Zobaczcie jak odzyskać skasowane pliki.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

DOSBox

DOSBox – remedium na problem z uruchomieniem starych gier na PC

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat , gdyby udało się wsiąść do wehikułu czasu i ponownie zagłębić się w świat starych komputerów oraz legendarnego systemu MS-DOS ? Taka wędrówka niestety nie jest możliwa. Niemniej jednak, istnieje rozwiązanie połowiczne, które zadowoli fanów starszych gier komputerów oraz kolekcjonerów, którzy chętnie zechcą odświeżyć sobie jakiś stary DOS-owy tytuł.

4 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom!

Break Bricks to gra klasyk sprzed lat. Teraz mamy ją wersji mobilnej. Czy warto do niej sięgnąć? Przekonaj się czytając naszą recenzję.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Dead Trigger 2 – ciąg dalszy inwazji trupów. Recenzja gry.

Dead Trigger 2 – ciąg dalszy inwazji trupów

Czy producenci ze studia MADFINGER Games, tworząc Dead Trigger 2, wykonali tak dobrą robotę jak w pierwszej części gry? Przekonajmy się.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Gestures Beta, czyli co zrobić, żeby smartfon z Windows Phone był jeszcze bardziej „smart”?

Gestures Beta – gesty w telefonie w zasięgu ręki. Zobacz opis programu umożliwiającego zaprogramować smartfon z Windows Phone do sterowania gestami.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

Virustotal - Skaner antywirusowy online

Virustotal – szybki test podejrzanego pliku

Skaner antywirusowy online Virustotal pozwoli przeskanować pliki lub stronę internetową kilkoma programami antywirusowymi i zrobi to sprawnie i szybko.

1 komentarz

zobacz więcej >>>