Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

przydatne programyVPN – czyli jak ominąć geolokalizację.

Jak ominąć geolokalizację, by móc bez przeszkód korzystać z amerykańskich serwisów takich jak Netflix, Pandora? Zadanie okazuje się nader proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, by lotem błyskawicy zmienić swoją lokalizację i przenieść się np. do Stanów. Jest to możliwe dzięki zestawieniu połączenia VPN pomiędzy odpowiednim serwerem w zadanej lokalizacji, który na czas połączenia stanie się naszym wyjściem do internetu.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
MemTest - testujemy pamięć RAM

MemTest – jak zdiagnozować sprawność pamięci RAM?

Pamięć operacyjna w komputerach (nazywana w skrócie RAM) ma spory wpływ na stabilność działania systemu operacyjnego. Dlaczego?

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa

Instalacja sterowników bez płyty CD

Zapewne czasami zdarza Wam się zgubić płytę, np. płytę ze sterownikami, co wtedy? Mamy na to przygotowane dla was dwa sposoby, które omówię w tym poradniku. Niewielkim problemem może się okazać fakt iż potrzeba tutaj połączenia internetowego. Najlepiej połączyć się kablem sieciowym RJ-45, bo połączenie kablowe nie wymaga dodatkowych sterowników.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Phising or Spoofing

Phishing oraz spoofing – co to jest i jak się chronić?

Spoofing to nic innego jak celowe wysyłanie maili, których dane nagłówkowe, przede wszystkim nazwy i adresu e-mail nadawcy, zostały zmienione tak żeby odbiorca był przekonany, że została nadana z innego adresu. W praktyce to wygląda tak: użytkownik odbiera list, w którym jest podane zaufane źródło, a w rzeczywistości został on wysłany przez atakującego. Fałszywy e-mail…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

vnc

Zdalne sterowanie komputerem VNC

Żeby zdalnie sterować komputerem nie musimy posiadać bezprzewodowej myszki czy klawiatury. Wystarczy smartfon z Androidem i połączenie z maszyną za pośrednictwem sieci lokalnej. Protokół VNC realizuje obsługę zdalną w szybki i wygodny sposób.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych – Undelete 360

Program do bólu prosty, w wersji darmowej nie posiada żadnych dodatkowych opcji poza odzyskiwaniem danych. Pozwala na przywrócenie skasowanych plików zarówno z dysków HDD jak i wszelakiej maści pamięci przenośnych, kart SD, Pendrivów, pamięci Flash.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Który klient poczty eMail najlepszy

Który program do poczty eMail okaże się najlepszy? Wyniki testu.

Przeprowadziliśmy testy czterech programów klienckich poczty elektronicznej. Który program do poczty eMail okazał się najlepszy? Przedstawiamy wyniki.

3 komentarze

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Lifeline

Lifeline – czy ktoś mnie słyszy?

Halo? Czy ktokolwiek tu jest? Pomocy! Odpowiedz Taylorowi, a przeniesie Cię on w niezapomnianą podróż, której klimat przeniknie Cię do szpiku kości. Jesteś gotowy? No, śmiało.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Aplikacja Office Lens  – łatwa zmiana telefonu w przenośny skaner

Wzrost rozdzielczości aparatów w telefonach komórkowych spowodował, że coraz częściej zaczęto ich używać w celu zapisywania na zdjęciach różnych dokumentów, czy wizytówek. Takie fotografie często miały wiele wad, takich jak kiepski balans kolorów czy zbyt małą jasność. Na szczęście aplikacja Office Lens pozwala poprawić wszystkie te niedociągnięcia.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

OneTouchDrawing

One Touch Drawing – interesująca gra logiczna

Smartfon jest jednym z najlepszych sposobów na walkę z nudą w pociągu czy autobusie. Producenci oferują wiele ciekawych gier – jedną z nich jest przeznaczona na system Windows Phone aplikacja One Touch Drawing.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

Zabezpieczenie konta Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook (kto dziś nie posiada takiego konta…), masz swój login i hasło. To jedyne zabezpieczenie Twojego konta, jeśli ktoś pozna hasło, może bez przeszkód zalogować się i zrobić z kontem wszystko, od wpisów i publikacji w Twoim imieniu po kradzież konta. Istnieje jednak sposób na dodatkowe zabezpieczenie, które praktycznie zniweluje do zera…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>