Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Nokia 7.1 w „Oku Geeka”. Recenzja smartfonu z Finlandii.

Nokia 7.1 – powrót Nokii w wielkim stylu?

W premierowym „Oku Geeka” przyglądamy się Nokii 7.1. Powrót fińskiego producenta w wielkim stylu? Czego spodziewamy się po nowej Nokii, jej zalety i wady.

0 komentarzy
skracanie linków

Jak skracać za długie adresy internetowe?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, wchodząc na stronę główną nie ma problemu z długimi adresami w pasku przeglądarki, ale wystarczy wejść na kolejne podstrony witryny, aby adres strony urósł czasami do kilkudziesięciu znaków. Podczas przeglądania danej strony długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ale umieszczając już linki na portalach społecznościowych lub forach…

2 komentarze
namierzanie telefonu

Jak namierzyć telefon za pomocą usługi Google?

Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś taka sytuacja, że jego telefon nagle wyparował. Nie ma go dosłownie nigdzie, pierwszej, drugiej kurtce, w żadnych spodniach. Może został w samochodzie? Może gdzieś wypadł? W każdym razie przepadł jak kamień w wodę. Aby zaradzić takim sytuacjom Google stworzyło odpowiednie narzędzie zwane Menadżerem urządzeń Android.

0 komentarzy
Wiedźmin pojawi się tym razem we własnym serialu

Serial o Wiedźminie

Platforma streamingowa Netflix, postanowia nakręcić serial o Wiedźmin-ie, który jest adaptacją książek o Białym Wilku Andrzeja Sapkowoskiego

0 komentarzy
Największy magazyn energii na świecie powstanie właśnie w Polsce!

Największy magazyn energii na świecie powstanie właśnie w Polsce!

Oficjalnie wiadomo, że hybrydowy bateryjny magazyn energii jako jeden z pierwszych na świecie, a już na pewno jako pierwszy w Polsce będzie wybudowany i testowany na obszarze Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

0 komentarzy
Station – recenzja programu, który usprawni waszą pracę

Station – recenzja programu, który usprawni waszą pracę

Dzisiaj przetestujemy Station – program, dzięki któremu będziemy mieć możliwość otwierania kilku naszych ulubionych aplikacji w jednym programie.

0 komentarzy

Samsung Galaxy A5 2017 – średni model serii o wielu zaletach

Zobacz recenzję Samunga Galaxy A5 – model z 2017 roku. Czy odświeżony smartfon wart jest swojej ceny? Jakie są jego zalety a jakie wady.

1 komentarz
Bad Sektory - diagnostyka i naprawa

Uszkodzone sektory dysku – diagnostyka i naprawa

Kiedy komputer często się zawiesza, jego wydajność gwałtownie spada a sama praca z pecetem staje się uciążliwa to pierwszego winowajcy najczęściej powinno się szukać w dysku twardym. Naprawa dysku rozwiązuje wiele problemów z komputerem.

13 komentarzy
Wizyta w chińskim sklepie Mi Home – Hong Kong.

Mi Home – Hong Kong

Wybraliśmy się z wizytą do Chin odwiedzając tamtejsze sklepy. Jak wygląda salon Xiaomi, jakie ceny i ograniczenia gwarancyjne znajdziemy w chińskim sklepie.

0 komentarzy

Recenzja LeTV One – kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

LeTV One (X600) był jednym  z pierwszych telefonów opartych na nowej SoCu tajwańskiego producenta Mediatek.

0 komentarzy
DOSBox

DOSBox – remedium na problem z uruchomieniem starych gier na PC

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat , gdyby udało się wsiąść do wehikułu czasu i ponownie zagłębić się w świat starych komputerów oraz legendarnego systemu MS-DOS ? Taka wędrówka niestety nie jest możliwa. Niemniej jednak, istnieje rozwiązanie połowiczne, które zadowoli fanów starszych gier komputerów oraz kolekcjonerów, którzy chętnie zechcą odświeżyć sobie jakiś stary DOS-owy tytuł.

5 komentarzy

Zobacz więcej >>>