Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Powerline - sieć komputerowa przez instalację elektryczną.

Powerline czyli sieć komputerowa przez instalację elektryczną.

Technologia Powerline wykorzystuje istniejącą już sieć elektryczną do przesyłania danych, gdzie nie możliwe jest poprowadzenia kabla Ethernet

0 komentarzy
Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces? Recenzja tabletu.

Samsung Galaxy Tab S3 – kolejny sukces?

Zobaczymy, jak wygląda i działa nowy tablet od Samsunga – Galaxy Tab S3. Wypunktujemy jego zalety i wady. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

0 komentarzy
Xiaomi Mi Band 1S

Xiaomi Mi Band 1S potwierdzony na 11 listopada

Xiaomi wykonało ruch, który może nieźle namieszać na rynku akcesoriów wspomagających uprawianie sportu czy fitnessu. Mowa o Xiaomi Mi Band 1S, którego data wprowadzenia do sprzedaży została oficjalnie zatwierdzona na 11 listopada.

0 komentarzy
LG G Flex 2

LG G Flex 2 – zakrzywiony ekran ciągle w modzie

Już w 2013 roku firma LG zaprezentowała zakrzywiony smartfon – LG G Flex. Zobaczmy jego następcę.

0 komentarzy
skracanie linków

Jak skracać za długie adresy internetowe?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, wchodząc na stronę główną nie ma problemu z długimi adresami w pasku przeglądarki, ale wystarczy wejść na kolejne podstrony witryny, aby adres strony urósł czasami do kilkudziesięciu znaków. Podczas przeglądania danej strony długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ale umieszczając już linki na portalach społecznościowych lub forach…

0 komentarzy
Jak przerobić instalkę Windows 7

Windows 7 – jak zainstalować dowolną edycję, posiadając jedynie jedną z nich?

Instalka Windows 7 po niewielkiej modyfikacji, może posłużyć do zainstalowania dowolnej wersji tego sytemu. Jak to zrobić pokazuje niniejszy poradnik.

4 komentarze

Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie portali społecznościowych i zdecydowana większość nas posiada na nich swoje prywatne konta dlatego konieczne jest zapewnienie sobie maksymalnej ochrony w sieci.

1 komentarz
poczta wp

Jak założyć darmowego maila – przegląd konta pocztowego na wp.pl

Pierwszą skrzynką pocztową, którą przetestujemy to konto na Wirtualnej Polsce. Jak w większości darmowych skrzynek mamy do dyspozycji również wersję komercyjną. Czy jednak darmowa wersja skrzynki wystarczy by nas zadowolić? Przyjrzymy się jej w niniejszym artykule.

6 komentarzy
Huawei

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych

Zapraszamy na kolejny artykuł, którego bohaterem będzie Huawei ShotX. Czy zawojuje on rynek swoim nietypowym, obrotowym aparatem? Przeczytajcie.

0 komentarzy

Porównanie systemów mobilnych

Artykuł porównuje najpopularniejsze systemy instalowane na urządzeniach mobilnych, uwydatniając ich wady i zalety. Porównanie Android, iOs, Windows Phone.

0 komentarzy

Huawei Nova  – recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Przyglądamy się dziś nowemu modelowi chińskiego producenta – Huawei Nova. Wyszukamy jego zalety i wady. Sprawdzimy czy warto zainwestować w ten model.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>