Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Google – zaawansowane szukanie w sieci.

        Wielu użytkowników internetu nie zdaje sobie sprawy, ile można się dowiedzieć, używając wyszukiwarki Google. Poza podstawowymi metodami wyszukiwania, Google udostępnia zaawansowane funkcje, pozwalające wyciągnąć z sieci znacznie więcej informacji niż standardowe szukanie. Postaram się omówić najciekawsze ze znanych mi metod wyszukiwania.

4 komentarze
Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Mobilna odsłona znanego narzędzia czyli androidowy Total Commander

Total Commander przez wielu użytkowników uznawany jest za jeden z najlepszych programów do przeglądania plików na komputerze.

0 komentarzy
Wizyta w chińskim sklepie Mi Home – Hong Kong.

Mi Home – Hong Kong

Wybraliśmy się z wizytą do Chin odwiedzając tamtejsze sklepy. Jak wygląda salon Xiaomi, jakie ceny i ograniczenia gwarancyjne znajdziemy w chińskim sklepie.

0 komentarzy
Fences czyli jak utrzymać porządek na pulpicie. Recenzja programu.

Fences – sposób na bałagan pulpitowy!

Recenzja przydatnego programu pomagającego zachować porządek na pulpicie. Zobacz czy Ci się przyda taki program.

1 komentarz
BlackBerry Priv z Androidem

BlackBerry Priv  – bezpieczny smartfon, ale tym razem z Androidem

BlackBerry przyzwyczaiło nas do wydawania telefonów przeznaczonych do zastosowań biznesowych, z pełną klawiaturą QWERTY. Gdy nadeszła era smartfonów, firma nie porzuciła swojej koncepcji, nadal większość smartfonów posiadała sprzętową klawiaturę, a ponadto własny system operacyjny, który w założeniach producenta miał być bezpieczniejszy od innych.

0 komentarzy
F.Lux

F.Lux – program oszczędzajacy wzrok

Ekrany naszych komputerów i laptopów, coraz częściej i intensywniej używane, męczą wzrok migoczącym, białym światłem. Szczególnie uciążliwemu w ciemności odcieniowi naszych ekranów można zaradzić.

0 komentarzy
Pixel C- wydajny tablet według Google

Pixel C – wydajny tablet według Google

Google ma swój udział w większości sprzedawanych tabletów poprzez swój system – Android. W niektórych przypadkach na obudowie urządzenia oprócz nazwy producenta pojawiało się także logo marki należącej do Google, czyli Nexus. Takie urządzenia charakteryzowały się niemodyfikowanym przez producentów Androidem i zostały ciepło przyjęte przez kupujących, także ze względu na niewygórowaną cenę i spore możliwości.

0 komentarzy

Jak przyspieszyć sieć WiFi? Optymalizacja sieci bezprzewodowej.

Jeśli masz sieć bezprzewodową w biurze bądź bloku, prawdopodobnie dookoła funkcjonuje więcej punktów dostępowych należących do innych mieszkańców lub biur. W celu zwiększenia wydajności sieci warto zastanowić się nad zakresem częstotliwości w jakich działa Twój access point.

3 komentarze

Zabezpieczenie konta Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook (kto dziś nie posiada takiego konta…), masz swój login i hasło. To jedyne zabezpieczenie Twojego konta, jeśli ktoś pozna hasło, może bez przeszkód zalogować się i zrobić z kontem wszystko, od wpisów i publikacji w Twoim imieniu po kradzież konta. Istnieje jednak sposób na dodatkowe zabezpieczenie, które praktycznie zniweluje do zera…

0 komentarzy

Jak sprawdzić czy Twój mail oraz facebook zaatakowali hakerzy?

Wielu z Was zastanawia się czy nasze konto na faceboooku przypadkiem nie jest zainfekowane aplikacją, która publikując posty na naszej tablicy ma być powodem kłopotów naszych znajomych. Czy też nasz adres mailowy nie jest już bazie hakerów. Warto zatem sprawdzić czy nasze hasło do poczty internetowej nie zostało np. skradzione. Jak to zatem zrobić? Poniżej…

0 komentarzy
Lumia 950 z Windowsem 10 - recenzja

Najnowszy flagowiec z Windowsem 10 na pokładzie – Lumia 950

Windows Phone nadal nie cieszy się popularnością porównywalną do iOS i Androida. Microsoft robi co może żeby poprawić jego pozycję na rynku, m. in. poprzez tworzenie kolejnych wersji flagowych smartfonów. Jednym z nowszych produktów jest Lumia oznaczona numerem 950.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>