Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Samsung Galaxy A5 2017 – średni model serii o wielu zaletach

Zobacz recenzję Samunga Galaxy A5 – model z 2017 roku. Czy odświeżony smartfon wart jest swojej ceny? Jakie są jego zalety a jakie wady.

1 komentarz
VPN - czyli jak ominąć geolokalizację

VPN – czyli jak ominąć geolokalizację i korzystać z amerykańskich serwisów.

Jak ominąć geolokalizację, by móc bez przeszkód korzystać z amerykańskich serwisów takich jak Netflix, Pandora? Zadanie okazuje się nader proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, by lotem błyskawicy zmienić swoją lokalizację i przenieść się np. do Stanów.

0 komentarzy
Największy magazyn energii na świecie powstanie właśnie w Polsce!

Największy magazyn energii na świecie powstanie właśnie w Polsce!

Oficjalnie wiadomo, że hybrydowy bateryjny magazyn energii jako jeden z pierwszych na świecie, a już na pewno jako pierwszy w Polsce będzie wybudowany i testowany na obszarze Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

0 komentarzy
tuning-obudowy-pc

Podświetlenie obudowy PC za grosze.

W niniejszym poradniku pokażemy, jak przeprowadzić efektowny tuning obudowy PC. Za niewielkie pieniądze wykonamy LED-owe podświetlenie wnętrza obudowy.

1 komentarz
Stellarium Mobile Sky Map na smartfony

Stellarium Mobile Sky Map – interaktywna mapa nieba dostępna smartfonach i tabletach

Stellarium Mobile Sky Map to ciekawa aplikacja do zgłębiania tajemnic nieba, dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android, iOs, Windows Phone.

0 komentarzy
Nowości Apple 2017. Co nowego zobaczymy w tym roku.

Projekty Apple na 2017!

Co przyniesie nowy rok na rynku gadżetów od Apple. Przegląd nowości i projektów Apple 2017, którymi zajmie się potentat w tym roku. 

0 komentarzy

Test Apple iPhone 7

Przeprowadziliśmy analizę Apple iPhone 7 pod kontem jego zalet i wad. Na tej podstawie sporządziliśmy recenzję do której lektury zapraszamy.

0 komentarzy
Threshold 2 - Aktualizacja Windows 10

Threshold 2 – Aktualizacja Windows 10 do wersji build 1511 – jakie zmiany, jakie nowości?

Niedawno pojawiła się na serwerach Windows Update spora aktualizacja przeznaczona dla systemu Windows 10 – jej oficjalna nazwa to Threshold 2.

1 komentarz
namierzanie telefonu

Jak namierzyć telefon za pomocą usługi Google?

Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś taka sytuacja, że jego telefon nagle wyparował. Nie ma go dosłownie nigdzie, pierwszej, drugiej kurtce, w żadnych spodniach. Może został w samochodzie? Może gdzieś wypadł? W każdym razie przepadł jak kamień w wodę. Aby zaradzić takim sytuacjom Google stworzyło odpowiednie narzędzie zwane Menadżerem urządzeń Android.

0 komentarzy

Przydatne APKI. Eksploratory plików

W cyklu „Przydatne APKI” przeglądamy najciekawsze aplikacje, które mogą się przydać w naszym urządzeniu z Androidem. Dziś omawiamy eksploratory plików.

0 komentarzy
Smartfon za 9,82 dolara.

Ile może kosztować smartfon? Dokładnie 9,82 dolara

Ceny topowych smartfonów systematycznie rosną i chyba nikogo już nie dziwi przekroczenie progu 3 tys. złotych. Jednocześnie podzespoły w urządzeniach stają się coraz szybsze i dziś możemy kupić telefony z procesorami jeszcze kilka lat temu uznawanymi za topowe, za znacznie niższą cenę.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>