Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Mobilna odsłona znanego narzędzia czyli androidowy Total Commander

Total Commander przez wielu użytkowników uznawany jest za jeden z najlepszych programów do przeglądania plików na komputerze.

0 komentarzy
In memoriam

Co z aktywnym kontem na facebooku po śmierci użytkownika?

Pewnie niektórzy zastanawiają się co się stanie z kontem na facebooku po naszej śmierci. Do tej pory zazwyczaj nic się nie działo. Wyjątkami były sytuacje kiedy to rodzina uzupełniła specjalny wniosek o nadanie statusu „In memoriam” (jak definiuje facebook konto ze statusem „In memoriam” to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się wspomnieniami…

0 komentarzy
OnePlus 2 – kolejny zwykły flagowiec?

OnePlus 2 – kolejny „zwykły” flagowiec?

Gdy w 2014 roku pewna nieznana wcześniej firma zaczęła reklamować swój telefon jako zabójcę flagowców niewiele osób wierzyło w te zapowiedzi. Z czasem okazywało się, że specyfikacja OnePlus One, bo tak nazywał się telefon, nie odstawała od konkurencji, a do tego smartfon wyróżniał się niską ceną.

0 komentarzy

Przydatne APKI. Nauka

Dziś zobaczymy, które aplikacje do nauki będą najbardziej przydatne na naszych urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

0 komentarzy
Zuk Z2 – czym jeszcze, oprócz ceny, zaskoczy nas ten smartfon?

Zuk Z2 – czym jeszcze, oprócz ceny, zaskoczy nas ten smartfon?

Wyróżnienie się na rynku urządzeń mobilnych to nie lada wyzwanie. Dziś sprawdzimy czy Zuk Z2 poradzi sobie z tak  „wysoko zawieszoną poprzeczką”.

0 komentarzy
Biblioteki cefrowe

Biblioteki cyfrowe – omówienie dostępnych wyszukiwarek OnLine.

Słyszeliście kiedykolwiek o możliwości przeglądania książek i prasy w bibliotekach cyfrowych, bez konieczności wychodzenia z domu? Jeżeli nie, to informuję, że jak najbardziej jest to możliwe i niekiedy bardzo przydatne. Wystarczy komputer podłączony do internetu.

0 komentarzy
Zmiany na Allegro w 2017 roku. Zobacz czego dotyczą.

Kilka zmian na Allegro w 2017 roku!

Od 2017 roku mamy na Allegro kilka nowych i dość istotnych zmian zasad dotyczących kupujących i sprzedających w tym serwisie. Zobacz jakie.

0 komentarzy
Glary Utilities optymalizacja Windows

Glary Utilities – jak zachować system w dobrej kondycji po dłuższym czasie używania

W miarę upływu czasu w każdym komputerze pojawia się coraz więcej niepotrzebnych plików, pozostałości po usuniętych aplikacjach, nieaktualnych skrótów czy zbędnych pozycji w autostarcie. Nawet w uporządkowanym systemie nie da się wykluczyć możliwości spowolnienia go poprzez wyżej wymienione powody. Pomocny będzie nam tu zestaw narzędzi o nazwie Glary Utilities 

0 komentarzy
poczta onet

Zakładamy darmowe konto pocztowe na onet.pl – email bez limitów

Przyszedł czas na skrzynkę pocztową na portalu onet.pl. Konto bez ograniczeń jeśli chodzi o pojemność skrzynki oraz pozwalające na przesyłanie olbrzymich załączników – to wszytko za free. Czy warto założyć tu swoje konto? Bierzemy serwis pod lupę.

5 komentarzy
Windows 10

Windows 10 – zaczynamy! Aktualizacja, instalacja – dla kogo bezpłatnie?

Wstęp do Windows 10. Dla kogo bezpłatna aktualizacja? Jak zamówić pobrać i zainstalować? Która wersja dla kogo? Jak pobrać nośnik instalacyjny? 29 lipca 2015 roku miała miejsce premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu – Windows 10. Czym producent zachęca przeciętnego użytkownika do aktualizacji i co zrobić aby już dziś otrzymać własną, darmową kopię? Z racji…

0 komentarzy

Jak usprawnić pisanie długich tekstów na telefonie? Klawiatura Swype

Na pewno wielu osobom zdarzyło się wpisywać naprawdę dużą ilość tekstu na urządzeniu mobilnym, na przykład pisząc służbowego maila. Używając klawiatury typu swype tę pozornie prostą czynność można znacznie przyspieszyć.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>