Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Zastanawiasz się który Linux wybrać? Tu znajdziesz odpowiedzi.

Jaką dystrybucję Linuxa wybrać? – część pierwsza

Rozpoczynamy kolejną serię na naszym blogu. Dzięki tej nie będziesz mieć wątpliwości, na którą dystrybucję Linuxa postawić. Zapraszamy na część pierwszą.

0 komentarzy

Smartfon w zegarku – Samsung Gear S

Próby stworzenia telefonu w zegarku podejmowano od dawna. Prototypy najczęściej były duże i nieporęczne, nie pochodziły też od znanych producentów. Pod koniec 2013 roku rozpoczął się boom na smartwatche, nie były one jednak pełnoprawnymi telefonami, a do poprawnego działania wymagały stałego połączenia ze smartfonem. Przez kolejne lata ich konstrukcje były stopniowo udoskonalane, ale nie pojawiało…

0 komentarzy
Samsung Gear S2

Samsung Gear S2 – czy jest równie innowacyjny co poprzednik?

W kwestii inteligentnych zegarków sporo się ostatnio dzieje. Firmy często prezentują swoje nowe modele, Samsung znany przede wszystkim z produkcji smartfonów nie jest tu wyjątkiem.

0 komentarzy
Windows 10 - opinia użytkownika

Windows 10 – spojrzenie na szczegóły po kilku miesiącach używania.

System operacyjny Windows 10 zdecydowanie zawładnął komputerami osobistymi na całym świecie w ciągu mijających kilku miesięcy od swojej premiery.

12 komentarzy
Nie samymi flagowcami świat stoi. Recenzja HTC U12 Life.

HTC U12 Life

Premiery HTC nie przynoszą wyjątkowych, zapadających w pamięć urządzeń. HTC U12 Life ma szansę choć trochę to zmienić? Sprawdzamy!

0 komentarzy
Nokia

Nokia 8 – recenzja flagowego smartfona od fińskiego producenta

Dzisiejszym bohaterem recenzji, którą przeczytacie na łamach naszego bloga jest Nokia 8. Czy ten smartfon pozwoli wrócić firmie na dawne tory?

0 komentarzy

Microsoft Surface 3 PRO – jedno z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń 2w1.

Dziś na warsztat bierzemy hybrydę Surface 3 PRO. Nie każdy może sobie na nią pozwolić, jednak czytając nasz test sprawdzisz czy warto go mieć. Marka Surface, między innymi dzięki podstawce, stała się inspiracją do wielu innych urządzeń, przez co zyskała na rozpoznawalności. Nie idzie jednak ona w parze z popularnością. Być może nie każdy jest…

0 komentarzy
Recenzja tabletu Lenovo Yoga Book z klawiaturą haptyczną.

Recenzja tabletu Lenovo Yoga Book  – urządzenia z klawiaturą haptyczną

Zobacz recenzję innowacyjnej hybrydy od Chińskiego potentata Lenovo Yoga Book. Jak funkcjonuje nowa klawiatura haptyczna.

0 komentarzy
Recenzja Google SKY. Przeczytaj zanim zainstalujesz.

Google Sky – Astronomia nie tylko dla profesjonalistów.

Darmowe zwiedzanie kosmosu w twoim telefonie. Jeśli szukasz aplikacji ma swój smartfon, Google SKY może okazać się niezłą propozycją.

Oszustwa na Facebooku – o czym musisz wiedzieć by nie paść ofiarą przekrętu?

Nie ma co ukrywać, że korzystanie z różnego rodzaju portali społecznościowych wiąże się z ryzykiem oszustwa. Jednym z takich portali jest oczywiście Facebook

0 komentarzy
Snapseed – mobilny edytor grafiki. Czy ma sobie równych?

Snapseed – mobilny edytor grafiki. Czy ma sobie równych?

Dzisiaj na warsztat bierzemy aplikację Snapseed. Sprawdzimy czy z jej pomocą obróbka grafiki na urządzeniach mobilnych może być komfortowa.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>