Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

Przydatne APKI. Pakiety biurowe

Kontynuując temat przydatnych apek, mówiący o tym co warto pobrać na smartfona by zwiększyć jego funkcjonalność, dziś omawiamy najlepsze apki biurowe.

0 komentarzy
monitoring pc

Monitoring PC-ta niezbędny przy podkręcaniu.

Podczas podkręcania komputera niezbędna jest uprzednia analiza a następnie monitoring PC-ta pod kątem różnych parametrów. Pokazujemy jak to robić.

0 komentarzy
prywatność w Windows 10

Jak ochronić swoją prywatność w Windows 10 – ograniczamy śledzenie użytkownika przez Microsoft?

Coraz bardziej postępująca inwigilacja użytkowników komputów właściwie nie zna granic – dobrym przykładem na to jest sposób, w jaki Microsoft gromadzi informacje o swoich użytkownikach.

0 komentarzy

Telefon z aparatem, czy aparat z funkcją telefonowania? Przegląd smartfonów przeznaczonych specjalnie dla fotografów

Firmy tworzące smartfony koncentrują się dziś przede wszystkim na wielkości ekranu i wydajności zastosowanych podzespołów. Jednak istnieje też grupa telefonów w których główną rolę odgrywa aparat. Najczęściej są one większe i cięższe od „normalnych” smartfonów, dlatego poleca się je głównie osobom wykonującym duże ilości zdjęć.

0 komentarzy
Smartfon za 9,82 dolara.

Ile może kosztować smartfon? Dokładnie 9,82 dolara

Ceny topowych smartfonów systematycznie rosną i chyba nikogo już nie dziwi przekroczenie progu 3 tys. złotych. Jednocześnie podzespoły w urządzeniach stają się coraz szybsze i dziś możemy kupić telefony z procesorami jeszcze kilka lat temu uznawanymi za topowe, za znacznie niższą cenę.

0 komentarzy
iPad mini 4 recenzja

iPad mini 4 jako tablet „konsumencki” od firmy Apple

Dotychczas iPad był reklamowany jako urządzenie uniwersalne, przeznaczone zarówno do pracy, jak i do rozrywki. W tym roku Apple postanowiło zaprezentować iPada Pro, dedykowanego zastosowaniom profesjonalnym. Można więc uznać że iPady z linii Air i mini z czasem zostaną uznane za urządzenia typowo multimedialne. Zobacz jak prezentuje się iPad mini 4.

0 komentarzy
TeamViewer

TeamViewer – zdalne sterowanie komputerem na odległość.

Kiedy chcemy zapewnić pomoc zdalną za pośrednictwem Internetu lub sterować swoim własnym komputerem spoza domu, możemy skorzystać z paru dostępnych darmowo narzędzi. Co czyni TeamViewer najwygodniejszym z nich?

1 komentarz
Recenzja Sony Xperia XA. Poradnik Komputerowy.

Recenzja Sony Xperia XA

Zobacz recenzję Sony Xperia XA, urządzenia które Japoński producent wypuścił na rynek w bardzo dobrej cenie. Czy warto zainwestować?

0 komentarzy

„Język C++ Szkoła Programowania” Wydanie VI – wszystkie informacje w jednym miejscu

Książka „ Język C++ Szkoła Programowania” to zdaniem wielu najlepsze źródło nauki tego języka. Dziś dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami  o niej, na podstawie wydania VI.

0 komentarzy
Stellarium Mobile Sky Map na smartfony

Stellarium Mobile Sky Map – interaktywna mapa nieba dostępna smartfonach i tabletach

Stellarium Mobile Sky Map to ciekawa aplikacja do zgłębiania tajemnic nieba, dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android, iOs, Windows Phone.

0 komentarzy
ranking hostingów

Który hosting najlepszy? Test pięciu najpopularniejszych hostingów polskich.

Postanowiliśmy przetestować 5 najbardziej popularnych hostingów w Polsce. Ale nie będzie to kolejny znany Wam z innych stron teoretyczny test możliwości i parametrów hostingu, choć do tego też się odniesiemy, ale będzie to pierwszy prawdziwy 14-dniowy test sprawności hostingów. U każdego z dostawców założyliśmy konto testowe, dzięki temu zobaczymy jak w praktyce będą prezentowały się…

31 komentarzy

Zobacz więcej >>>