Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

jak namierzyć telefon

Jak namierzyć telefon za pomocą usługi Google?

Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś taka sytuacja, że jego telefon nagle wyparował. Nie ma go dosłownie nigdzie, pierwszej, drugiej kurtce, w żadnych spodniach. Może został w samochodzie? Może gdzieś wypadł? W każdym razie przepadł jak kamień w wodę. Aby zaradzić takim sytuacjom Google stworzyło odpowiednie narzędzie zwane Menadżerem urządzeń Android.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Stellarium Mobile Sky Map na smartfony

Stellarium Mobile Sky Map – interaktywna mapa nieba dostępna smartfonach i tabletach

Stellarium Mobile Sky Map to ciekawa aplikacja do zgłębiania tajemnic nieba, dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android, iOs, Windows Phone.

0 komentarzy
Recenzja Lenovo ideapad MIIX 700. Poradnik komputerowy.

Recenzja Lenovo ideapad MIIX 700

Rzut oka na produkcję Lenovo – Chińskiego potentata. Recenzja  ideapad MIIX 700 przybliży Wam ten model, zobacz jego wady i zalety.

0 komentarzy
Niezbędnik domowego informatyka

Niezbędnik domowego informatyka

Odkąd interesuje się  informatyką zawsze poszukiwałem jakiegoś poradnika / niezbędnika z pokrótce opisanymi niezbędnymi programami.

0 komentarzy

Recenzja Acer Switch Alpha 12

Zobacz naszą recenzję Acer Switch Alpha 12 –  tabletu z doczepianą klawiaturą od firmy Acer. Poznaj zalety i wady nowej hybrydy.

0 komentarzy
Zmiany na Allegro w 2017 roku. Zobacz czego dotyczą.

Kilka zmian na Allegro w 2017 roku!

Od 2017 roku mamy na Allegro kilka nowych i dość istotnych zmian zasad dotyczących kupujących i sprzedających w tym serwisie. Zobacz jakie.

0 komentarzy
Logowanie do Windows kluczem USB

Jak zwykły pendrive zmienić w klucz USB do systemu.

Jeśli posiadasz komputer z systemem Windows i chcesz go dobrze zabezpieczyć, możesz użyć zwykłego pendrive i zrobić z niego klucz USB.

0 komentarzy
konto Microsoft

Czy warto założyć konto Microsoft?

Konto Microsoft – wielu z nas uważa je za przymus wynikający z posiadania Windowsa 8 lub wyższego. Lecz czy naprawdę posiadanie tego konta jest takie złe? Przekonajmy się.

0 komentarzy
Wyłączamy powiadmienie o Windows 10?

Jak pozbyć się przypomnień o możliwości darmowej aktualizacji do Windows 10?

To nie pierwsza wiadomość o tym, że dla użytkowników legalnych wersji systemów Windows 7 oraz Windows 8 aktualizacja do Windows 10 jest bezpłatna. Co jeśli jednak mamy dosyć natarczywych komunikatów o takiej możliwości?

2 komentarze
historia transakcji nfc

Jak łatwo odczytać historię transakcji z karty kredytowej – ciekawe zastosowania NFC.

Ciekawe zastosowania NFC. Jak odczytać kartę kredytową i zobaczyć historię transakcji za pomocą NFC w smartfonie i darmowego programu pod Android.

0 komentarzy
TeamViewer

TeamViewer – zdalne sterowanie komputerem na odległość.

Kiedy chcemy zapewnić pomoc zdalną za pośrednictwem Internetu lub sterować swoim własnym komputerem spoza domu, możemy skorzystać z paru dostępnych darmowo narzędzi. Co czyni TeamViewer najwygodniejszym z nich?

1 komentarz
zastosowanie nfc

Jak zaprogramować tag NFC – ciekawe zastosowania NFC

Technologia NFC (Near Field Communication) w telefonach komórkowych staje się coraz bardziej powszechna. Zazwyczaj producenci informują, że z jej pomocą możemy przesłać zdjęcie czy zapłacić zbliżeniowo za zakupy. Są to średnio ciekawe dla Czytelnika zastosowania ale co jeśli powiem, że przykładając smartfon do naklejki możemy zostawić komuś wiadomość, odtworzyć film w Youtube czy włączyć WiFi,…

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>