Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

English 4 IT – interesująca propozycja dla informatyków

Dzisiaj na warsztat bierzemy książkę „ English 4 IT ”. Czytając naszą publikację dowiesz się czy warto mieć tą pozycję w swoich domowych zbiorach.

0 komentarzy
Windows 10 vs Windows 7

Windows 10 vs. Windows 7 – porównanie systemów

Microsoftowi udawało się stworzyć zarówno bardzo cenione przez użytkowników systemy, takie jak Windows XP czy Windows 7, jak i te mniej udane, czego przykładami są Windows 8 i 8.1. Do której kategorii należy zatem najnowszy produkt tej firmy? Czy rzeczywiście jest lepszy od Windowsa 7?

9 komentarzy

100 Pompek Treningu – Zadbaj o swoją sylwetkę

100 Pompek to aplikacja ze sklepu play google, zawierająca programy treningowe, oraz zbiory ćwiczeń. Zobacz naszą recenzję.

0 komentarzy
Chińskie sklepy

Czas na zakupy! Wybieramy  odpowiedni chiński sklep.

Zdecydowaliśmy się już na zakup sprzętu z Chin , ale co dalej? Jaki sklep wybrać? Co z gwarancją? W tym tekście postaram się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania porównując 4 chińskie sklepy z elektroniką.

0 komentarzy
Gry jako usługi, rozwiązanie, które stanie się coraz bardziej powszechne.

Gry jako płatna usługa miesięczna.

Abonament oferowany przez niektóre platformy, otwiera nam nową możliwość nabywania gry jako usługi miesięcznej, zamiast kupować osobno każdy produkt.

0 komentarzy

Recenzja HP Elite x3  – gdyby nie ten system…

Bierzemy pod lupę telefon HP Elite X3 z systemem Windows 10. Przeczytaj recenzję, zobacz jego zalety i wady zanim kupisz.

0 komentarzy
Intel Compute Stick II

Test Intel Compute Stick II

Bierzemy dziś pod lupę najnowsze dziecko amerykańskiego potentata: Intel Compute Stick II. Ogólne spojrzenie, opis, parametry. Wady i zalety. 

0 komentarzy
Potwór wydajności czy reklamowy chwyt? Na tapecie Pocophone F1.

Recenzja Pocophone F1.

Nowa marka, nowe standardy? Xiaomi stawia wyzwanie konkurencji swoją „podmarką” Pocophone i ich dzieckiem modelem F1. Oko Geeka ocenia jej szanse.

0 komentarzy

Sposób na PDF-a. Tworzenie dokumentów PDF.

      PDF (ang. Portable Document Format tzn. przenośny format dokumentu) to obowiązujący standard dokumentu służącego do odczytu, drukowania i przenoszenia treści tekstowych i graficznych. Trudno nie spotkać i nie mieć do czynienia z plikami PDF. Aczkolwiek narzędzia do odczytu PDF-ów są darmowe i ogólnodostępne, trudność może sprawić nam stworzenie takiego dokumentu. W artykule znajdziecie na to sposób.

2 komentarze

Smartfon w zegarku – Samsung Gear S

Próby stworzenia telefonu w zegarku podejmowano od dawna. Prototypy najczęściej były duże i nieporęczne, nie pochodziły też od znanych producentów. Pod koniec 2013 roku rozpoczął się boom na smartwatche, nie były one jednak pełnoprawnymi telefonami, a do poprawnego działania wymagały stałego połączenia ze smartfonem. Przez kolejne lata ich konstrukcje były stopniowo udoskonalane, ale nie pojawiało…

0 komentarzy

Pobieranie MP3 z serwisu YouTube

     Nie raz zdarzało się nam wyszukiwać i odtwarzać filmy, teledyski na YouTube, jednak niewielu z nas potrafi pobrać taki teledysk i nagrać np. na swoją mp-trójkę.  W tym poradniku opiszę jak można oddzielić ścieżkę dźwiękową od obrazu i otrzymać plik MP3 z dowolnego filmu w serwisie YouTube.

6 komentarzy

Zobacz więcej >>>