Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

jak namierzyć telefon

Jak namierzyć telefon za pomocą usługi Google?

Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś taka sytuacja, że jego telefon nagle wyparował. Nie ma go dosłownie nigdzie, pierwszej, drugiej kurtce, w żadnych spodniach. Może został w samochodzie? Może gdzieś wypadł? W każdym razie przepadł jak kamień w wodę. Aby zaradzić takim sytuacjom Google stworzyło odpowiednie narzędzie zwane Menadżerem urządzeń Android.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

Bezpieczne hasło

Mocne hasło to nie kaprys admina. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Zakładając nowe konta internetowe (i nie tylko) jesteśmy coraz częściej nękani przez algorytmy sprawdzające złożoność naszych haseł. Komu potrzebne jest hasło zawierające przynajmniej jedną dużą literę, cyfrę, znak specjalny i nazwę koloru? Co ważniejsze, jak je zapamiętać?

0 komentarzy
https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=pl

Mobilna przeglądarka z logo delfina – Dolphin

Przegladarka Dolphin to alternatywa dla innych przeglądarek mobilnych, np Chroma czy Firefoxa. Zobacz recenzję przeglądarki. 

0 komentarzy
Migmail – konto poczty na chwilę

Migmail – konto poczty na chwilę czyli jak ochronić swoją skrzynkę pocztową przed spamem.

Obecnie większość serwisów internetowych oferuje różnego rodzaju usługi, do których dostęp musi być poprzedzony założeniem konta czy profilu.

0 komentarzy

Recenzja LeTV One – kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

LeTV One (X600) był jednym  z pierwszych telefonów opartych na nowej SoCu tajwańskiego producenta Mediatek.

0 komentarzy
Intel I7-6950X 10-rdzeni

„Dziesięciordzeniowa” bestia od Intela!

Dzisiejsze topowe jednostki od Intela mają od czerech do ośmiu rdzeni (wersje Extreme najnowszej generacji i7) aczkolwiek ma się to już zmienić w następnym roku gdyż wiodący producent CPU wypuści wkrótce 10cio rdzeniowy procesor.

0 komentarzy
zastosowanie nfc

Jak zaprogramować tag NFC – ciekawe zastosowania NFC

Technologia NFC (Near Field Communication) w telefonach komórkowych staje się coraz bardziej powszechna. Zazwyczaj producenci informują, że z jej pomocą możemy przesłać zdjęcie czy zapłacić zbliżeniowo za zakupy. Są to średnio ciekawe dla Czytelnika zastosowania ale co jeśli powiem, że przykładając smartfon do naklejki możemy zostawić komuś wiadomość, odtworzyć film w Youtube czy włączyć WiFi,…

0 komentarzy
Samsung Gear S2

Samsung Gear S2 – czy jest równie innowacyjny co poprzednik?

W kwestii inteligentnych zegarków sporo się ostatnio dzieje. Firmy często prezentują swoje nowe modele, Samsung znany przede wszystkim z produkcji smartfonów nie jest tu wyjątkiem.

0 komentarzy
Recenzja Asus ZenFone Zoom

Kolejna propozycja dla mobilnych fotografów, Asus ZenFone Zoom. Czy jest lepszy od poprzednich?

Na rynku telefonów komórkowych, obok kilku flagowców i mnóstwa smartfonów klasy średniej, można spotkać także urządzenia kierowane do wąskiej grupy odbiorców. Niektóre są wyposażone w sprzętową klawiaturę, wytrzymałą obudowę lub też, tak jak w przypadku nowego Asusa – zaawansowany aparat.

0 komentarzy
skracanie linków

Jak skracać za długie adresy internetowe?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, wchodząc na stronę główną nie ma problemu z długimi adresami w pasku przeglądarki, ale wystarczy wejść na kolejne podstrony witryny, aby adres strony urósł czasami do kilkudziesięciu znaków. Podczas przeglądania danej strony długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ale umieszczając już linki na portalach społecznościowych lub forach…

0 komentarzy
Jak przerobić instalkę Windows 7

Windows 7 – jak zainstalować dowolną edycję, posiadając jedynie jedną z nich?

Instalka Windows 7 po niewielkiej modyfikacji, może posłużyć do zainstalowania dowolnej wersji tego sytemu. Jak to zrobić pokazuje niniejszy poradnik.

4 komentarze

Jak przyspieszyć sieć WiFi? Optymalizacja sieci bezprzewodowej.

Jeśli masz sieć bezprzewodową w biurze bądź bloku, prawdopodobnie dookoła funkcjonuje więcej punktów dostępowych należących do innych mieszkańców lub biur. W celu zwiększenia wydajności sieci warto zastanowić się nad zakresem częstotliwości w jakich działa Twój access point.

3 komentarze

Zobacz więcej >>>