Lightroom w wydaniu mobilnym

Lightroom w wydaniu mobilnym  – do zaawansowanej edycji zdjęć nie trzeba już wykorzystywać komputera.

Lightroom to zaawansowany edytor zdjęć a także aplikacja przeznaczona do ich katalogowania. Dotychczas była dostępna wyłącznie na komputerach, jednak Adobe zdecydowało się wydać ją także na urządzenia z systemem Android i iOS.

Czytaj dalej >>>

Zobacz nasze poradniki i artykuły poświęcone grafice


Photoshop w praktyce
Pokaz slajdów 3D – Tło i cieniowanie. Poradnik Photoshop.

Pokaz slajdów 3D – Tło i cieniowanie

Zobacz jak wykonać tło i cieniowanie, by dwuwymiarowy obiekt uzyskał wygląd 3D.

0 komentarzy

Magiczna kula – Zaawansowane efekty świetlne

Przerobimy dziś zaawansowane efekty świetlne na obiekcie kuli, który stworzyliśmy na poprzedniej lekcji. Zobacz co można zrobić ze światłem w Photoshop.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>

Podstawy Photoshop
Interfejs Photoshop

1. Omówienie interfejsu Photoshop

Zobacz, jak obsługiwać interfejs Photoshop. Dzięki naszemu poradnikowi poznasz od podstaw zasady jego obsługi. Podstawy Photoshop krok po kroku.

1 komentarz
photoshop zapisywanie pliku

2. Tworzenie i zapisywanie plików

Z cyklu naszego poradnika pokazujemy, jak przeprowadzić w Photoshop zapisywanie pliku, omawiamy dostępne formaty plików.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>

 

Poradnik Gimp

Poradnik Gimp krok po kroku.

Gimp jest programem służącym do obróbki grafiki rastrowej, czyli wyrażanej w pikselach. Jest to darmowy odpowiednik wszystkim znanego programu: Adobe Photoshop. Oczywiście nie oferuje on aż tak rozbudowanych możliwości, nie jest też tak popularny jak Photoshop, niemniej jednak z jego pomocą możemy stworzyć wiele interesujących projektów. Jego największą wadą jest interfejs. Nie jest on aż…

3 komentarze

1. Omówienie interfejsu

W pierwszej części naszego poradnika przybliżymy interfejs programu Gimp. Omówimy najważniejsze elementy interfejsu oraz przybornik. Pokażemy panel opcji narzędzia oraz podstawowe funkcje. Zapraszamy do lektury.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>

Poradnik Blender 3D
Blender modelowanie 3D

Poradnik Blender krok po kroku.

Rozpoczynamy nasz Poradnik Blender. Pokażemy krok po kroku jak stworzyć model 3D. Na wstępie opis i ocena programu. Linki do pobrania programu za darmo.

2 komentarze
Poradnik Blender

2. Wstęp do 3D

Aby móc stworzyć jakikolwiek sensowny model nie można od razu rzucać się na głęboką wodę. Trzeba najpierw poznać podstawy, dowiedzieć się co jest czym i do czego służy.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>

Pozostałe artykuły

Sposoby na zmniejszenie rozmiaru zdjęcia.

        Nasze aparaty fotograficzne pozwalają na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Jest to niewątpliwa zaleta, gdyż pozwala to na zachowanie dobrej jakości obrazu oraz skuteczną obróbkę poprzez powiększanie i wyodrębnianie dowolnego fragmentu zdjęcia praktycznie bez utraty jakości. Zdjęcia przechowujemy na kartach pamięci lub dyskach o dużej pojemności, dlatego nie mamy problemu ze zmieszczeniem dużej ilości fotek.…

2 komentarze

Prosty program do zmniejszania zdjęć.

       W sieci można znaleźć wiele programów do obróbki zdjęć, posiadających różne wyszukane narzędzia, filtry i możliwości. Jeśli jednak chcemy łatwo i szybko zmniejszyć zwoje zdjęcia polecam darmowy program Simp.

10 komentarzy

Zmniejszanie zdjęć – FOTOSIZER.

        Fotosizer to prosty program graficzny ze spolszczoną wersją. Pozwala na swobodną zmianę rozmiaru zdjęcia bądź serii zdjęć oraz oferuje kilka funkcji i filtrów graficznych, pozwalających na pewne operacje na konwertowanych zdjęciach.

3 komentarze