Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

Recenzja stosunkowo niedrogiego smartfonu Ulefone Future – flagowca chińskiej marki. Przeanalizujemy zalety i wady telefonu.

 

Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

Ostatnio spora część moich recenzji skierowana jest do smartfonów budżetowych, które swoimi parametrami zostawiają w tyle znaną konkurencję i walczą ze słuchawkami powyżej ich półki cenowej. Dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się kolejnemu śmiałkowi w tej walce. Samsung, Sony i inni, bójcie się. Nadchodzi Ulefone Future.

Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

 

Wykonanie

Konstrukcja została wykonana z metalu i została zaokrąglona praktycznie wszędzie. Tył, krawędzie oraz front są lekko wygięte, co zapewnia lepszy chwyt urządzenia. Producent zrezygnował z dużych ramek na bokach ekranu, co dla mnie jest dużą zaletą, bo sprzęt nie jest niepotrzebnie powiększany. Na pleckach znajdziemy obiektyw aparatu oraz dwie diody doświetlające. Na dolnej i górnej części znajdują się natomiast paski, które ostatnio często pojawiają się w telefonach i nawiązują między innymi do Apple czy HTC. Niestety, w tym przypadku psują one efekt wizualny, ponieważ są stanowczo za grube. Na prawej krawędzi znajdują się przyciski regulacji głośności, zasilania oraz czytnik linii papilarnych, którego umieszczenie przypomina mi nieco rozwiązanie znane z Huawei ShotX. Przeciwległa strona oddaje nam hybrydowy slot na karty, więc będziemy musieli rozważyć czy wolimy zwiększyć pamięć, bądź skorzystać z dobrodziejstw dual SIM. Na spodzie producent umieścił port micro USB, zaś na górnej krawędzi gniazdo słuchawkowe.

 

Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

Ekran

5,5” matryca Full HD cechuje się zagęszczeniem pikseli wynoszącym 401 ppi. Kolory i treść wyświetlana przez ekran jest bardzo czytelna, a barwy możemy dodatkowo skonfigurować wedle naszego życzenia dzięki aplikacji do tego przeznaczonej. Tak więc jeśli chcecie mieć je nieco bardziej żywe lub dostosować je za pomocą suwaków, koniecznie zajrzyjcie. Kąty widzenia nie są złe, choć mogły by być ciut lepsze. Wyświetlacz został pokryty warstwą ochronną Gorilla Glass 3 oraz dodatkowo producent daje nam dwie folie na ekran, jedna od razu jest naklejona.

Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

Wydajność i Bateria

Procesor MediaTek Helio P10, taktowany zegarem 1,95 GHz na ośmiu rdzeniach, wspierany przez grafikę Mali – T860 MP2 i cztery gigabajty RAM-u, zarządzane Androidem w wersji 6.0, na papierze robi wrażenie. Jak jest w praktyce? Codzienne zadania nie stanowią dla Ulefone Future żadnych problemów. Przy nieco bardziej zaawansowanych aplikacjach, bądź szybkim przełączaniem się między nimi, mogą wystąpić sporadyczne ścinki. Akumulator 3090 mAh pozwala na dzień intensywnej pracy na jednym ładowaniu. Te zaś, przebiega bardzo szybko. W niespełna półtorej godziny naładujemy całą baterię.

Ulefone Future – armia konkurencyjnych budżetowców rośnie

 

Aparat i Podsumowanie

16 Megapikselowa matryca główna, wspierana dwiema diodami o ciepłym i zimnym świetle w dzień robi w miarę dobre zdjęcia. Są one szczegółowe i wyraźne, choć czasami występują problemy z dobrym odzwierciedleniem barw. Nocne fotografie są, jak w tego typu urządzeniach, po prostu słabe. Pojawiają się na nich liczne szumy, a szczegóły nie są na takim samym poziomie co w dzień. Kamerka frontowa o rozdzielczości 5 Mpix charakteryzuje się tym samym co zdjęcia wykonane w nocy. Kolory są słabe, wyblakłe, krawędzie poszarpane, więc do zdjęć zdecydowanie się nie nadaje. Rozmowy wideo na Messengerze to chyba jedyne w miarę godne zastosowanie tego obiektywu. Podsumowując, telefon otrzymał bardzo ciekawy design, zeszpecony nieco zbyt grubymi paskami z tyłu obudowy, wydajność przy intensywnych procesach, pomimo dobrej specyfikacji, niekiedy zawodzi. O fotografowaniu tym modelem lepiej od razu zapomnijcie. Pomimo kilku zalet i wad oraz cenie poniżej tysiąca, możemy znaleźć znacznie lepsze urządzenia w tym przedziale cenowym.

Zalety:

  • Minimalne ramki na bokach ekranu
  • Wydajność w codziennych zadaniach
  • Pamięć wbudowana (32GB, 25 dla użytkownika)
  • Bateria
  • Ekran
  • Cena

Wady:

  • Aparat
  • Sporadyczne problemy z odczytem linii papilarnych przez czytnik
  • Cięższe procesy mogą stanowić problem dla tego urządzenia
  • Paskudne paski na pleckach obudowy
  • Wystający obiektyw aparatu

* Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu