LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej LG Q6, który obecnie kosztuje około tysiąca złotych. Czy w tym pułapie zawojuje rynek? Przekonajmy się.

LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Ostatnio dostałem smsa od swojego operatora komórkowego, w którym jak to każdy operator ma w zwyczaju, znajdowała się oferta nowego urządzenia w korzystnym lub nieco mniej abonamencie. Nie jest to jednak istotne. W ramach nowej umowy mogłem nabyć naszego dzisiejszego bohatera. Postanowiłem więc przyjrzeć mu się nieco bliżej, czego efekty znajdziecie poniżej.

LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Wykonanie

Smartfon ten cechuje się doskonałym zagospodarowaniem przestrzeni dzięki braku ramek wokół ekranu. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród producentów, które kto wie, być może kiedyś stanie się standardem. Konstrukcja na przodzie to tafla szkła, którą od plastikowych plecków oddziela metalowa ramka wokół telefonu. Na jego prawej krawędzi znajdziemy przycisk Power. Idąc w górę natkniemy się na pierwszy mikrofon, drugi znajduje się na przeciwległej krawędzi, razem z portem micro USB i gniazdem słuchawkowym. Lewy bok skrywa natomiast przyciski regulacji głośności oraz szufladkę na karty SIM oraz micro SD.  Patrząc na front urządzenia, na bardzo wąskich ramkach projektanci zdołali zmieścić pod ekranem logo producenta, zaś nad nim obiektyw przedniej kamery. Z tyłu, oprócz aparatu znajdziemy jedynie diodę doświetlającą, zatem zabrakło w tym modelu czytnika linii papilarnych. Szkoda, jednak na czymś trzeba zaoszczędzić.

LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Ekran

5,5 calowa matryca cechuje się zyskującą popularność proporcją 18:9. W połączeniu z rozdzielczością 2160 x 1080 pixeli zyskujemy całkiem przyzwoity wyświetlacz jak na tą klasę urządzenia. Jasność jest dobra, aczkolwiek praca w mocnym słońcu to zdecydowanie nie jest zaleta LG Q6. Co innego kontrast, kąty widzenia czy odwzorowanie barw. Tutaj jest naprawdę dobrze. Podobnie sytuacja ma się z reakcja na nasze polecenia. Warto wspomnieć także o obecności filtra światła niebieskiego, dzięki któremu nasze oczy nie męczą się tak bardzo podczas użytkowania sprzętu w nocy.

LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Wydajność i Bateria

Na pokładzie znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 435, taktowany zegarem 1.4 GHz, który wspierają 3 GB pamięci operacyjnej oraz grafika Adreno 505. Na nasze dane producent przeznaczył 32GB pamięci. Jak to się ma w praktyce? Lagów podczas pracy systemu się nie doczekacie. Niestety przy bardziej wymagających aplikacjach już tak. Tak już niestety bywa w urządzeniach klasy niższej i średniej. Jeśli zależy Wam na cenie, musicie pójść na kompromis, w tym przypadku wydajnościowy. Jednak w podstawowych sytuacjach nie ma co narzekać, praca przebiega dość sprawnie. Skoro jesteśmy już przy pracy to akumulator o pojemności 3000 mAh zapewni nam jeden dzień pracy bez obaw o to gdzie znajduje się gniazdko lub powerbank. Przez brak obecności szybkiego ładowania proces ten trwa około 120 minut.

LG Q6 – co potrafi urządzenie za okrągłego tysiaka

Aparat i Podsumowanie

Przejdźmy teraz do kwestii fotograficznych. Główny obiektyw cechuje się rozdzielczością 13 Mpix, zaś frontowa 5 Mpix, wspartą trybem szerokokątnym. W praktyce zdjęcia wychodzą całkiem przyjemne dla oka. Kolory są naturalne a ogromnych wad też ciężko się doszukać. Oczywiście pamiętajmy z jaką klasą urządzenia mamy do czynienia. Brakować może trochę przeróżnych opcji wspomagających fotografowanie, jednak nie jest to sprzęt do tego celu przeznaczony. Mimo wszystko za cenę około tysiąca złotych(w dniu pisania recenzji) otrzymujemy całkiem nowe urządzenie, które nie ma przesadnych braków, a ogólna praca z nim nie doprowadza nas do szału. Jeśli szukacie czegoś budżetowego, z dużym ekranem to ten smartfon jest dla Was.

Zalety:

  • Brak ramek wokół ekranu
  • Ekran
  • Wzornictwo
  • Aparat
  • Dobrze leży w dłoni

Wady:

  • Brak szybkiego ładowania
  • Brak czytnika linii papilarnych
  • Wydajność w wymagających sytuacjach mogłaby być nieco lepsza
  • Brak diody powiadomień

* Zdjęcia pochodzą ze strony lg.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu