Jak usunąć Delta Search z Internet Explorer.

Jak usunąć Delta Home z Internet ExplorerPatrzysz w ekran i zastanawiasz się nad tym co się stało z wyszukiwarką Google? Jeśli popatrzysz dokładnie, zobaczysz, że Google zostało podmienione na Delta Search. Po instalacji Delta-Search zmienia się strona startowa naszej przeglądarki internetowej. Staje się ona również naszą domyślną wyszukiwarką. Przedstawiam sposób na odinstalowanie Delty z Internet Explorer.

Skąd się to wzięło u mnie? Kliknij aby dowiedzieć się dlaczego Dalta-Search pojawiła się na moim komputerze?

Co to jest Delta? Kliknij aby dowiedzieć się jak działa Delta-Search.

Sposób na usunięcie Delta-Search.

 1. W pierwszej kolejności należy odinstalować odpowiednie programy. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
 2. Zmiana strony startowej Internet Explorer
  • Wciskamy klawisz Alt ->w górnym menu wybieramy Narzędzia ->Opcje internetowe
  • W polu Strona główna kasujemy zawartość i wpisujemy tam adres pożądanej przez nas strony startowejJak usunąć Delta Home z Internet Explorer
 3. Zmiana wyszukiwarki.
  • Wciskamy klawisz Alt ->w górnym menu wybieramy Narzędzia ->Opcje internetowe
  • Wchodzimy na zakładkę Programy ->Klikamy w Zarządzanie dodatkami
  • Z lewej strony przechodzimy na Dostawcy wyszukiwania
  • Jeśli Delta Search jest ustawiona jako domyślna wyszukiwarka, wybieramy inną z listy a następnie wciskamy u dołu ekranu przycisk Ustaw jako domyślne
  • Wybieramy na liście wyszukiwarkę Delta Search i wciskamy u dołu ekranu przycisk UsuńJak usunąć Delta Home z Internet Explorer
 4. Wyłączenie dodatków
  • wchodzimy podobnie jak w przypadku zmiany wyszukiwarki, klikamy z lewej strony w Paski Narzędzi i rozszerzenia
  • odszukujemy na liście i jeśli są – wyłączamy dodatki z Deltą w nazwie oraz inne, które na do niczego nie służą, klikamy na nie po kolei oraz na przycisk Wyłącz
 5. Zamykamy wszystkie okna Internet Explorer i uruchamiamy przeglądarkę ponownie. Po Delcie nie powinno być śladu.

Dobrze jest posprzątać po Delcie, która mogła pozostawić wpisy w rejestrze oraz przyczynić się do wprowadzenia wirusów na nasz dysk. Aby dowiedzieć się jak posprzątać po Delcie kliknij tutaj.

Podziel się wiedzą z innymi

10 odpowiedzi na "Jak usunąć Delta Search z Internet Explorer."

 1. To pierwszy nierozważny krok, żeby wyłączyć i usunąć dodatek w internet explorer. Dodatek jest szkodnikiem, który zagnieżdża się w systemie, a więc ma wykonywalne pliki, ustawienia i wpisy w rejestrze.
  Patrzcie, jak w obrazku – jest delta search zaznaczona. Klika się podwójnie. No i mamy informacje o dodatku. Na dole jest przycisk kopiuj i otwiera się notatnik, i wkleja tekst z myszy. Mamy nazwę dodatku, drugą nazwę, czyli literowocyfrowy szereg liter i liczb, a nawet nazwę pliku wykonywalnego.
  Pierwsze, to odinstalować toolbar z systemu.Najlepiej do tego użyć malutkiego Wise Uninstaller Portable, który ma opcję brutalnego odinstalowania, gdyby normalne odinstalowanie się nie udało.
  Drugie, to w opcjach folderów, menu widok, odznaczyć ukrywanie chronionych plików i folderów, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń, a zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów.
  Trzecie – użyć wyszukiwarki, usunąć wyniki wyszukiwania po nazwie, po nazwie cyfrowo literowej, potem po nazwie pliku wykonywalnego.
  Czwarte, pobiera się regseeker portable, ustawia polski i w wyszukaj w rejestrze kolejno wpisuje się nazwy z notatnika. Wyszukane na dole wybiera się z opcji – zaznacz wszystko i wybiera akcję usuń zaznaczone. Według nazwy szkodnika, jego nazwy sha, czy md5, oraz nazwy pliku wykonywalnego, usunie się każdego szkodnika.
  Zniknie delta search z internet explorer i zewsząd.
  Pamiętać trzeba, że w wyszukaj w rejestrze (regseeker) trzeba wpisać delta search osobno i deltasearch razem. W wpisach rejestru, w ustawieniach delty jest deltasearch razem, a w kluczu dodatków występuje osobno i wtedy po usunięciu klucza znika wpis.

  Kiedyś pobierając google chrome frame do HTML5, naciąłem się na deltę, claro tuto4, i parę innych ciarachów. Wydłubałem szkodników z systemu, a przy okazji – służę poradą.

  Porada dla każdego – gdy usuniecie szkodnika z systemu, to nigdy nie korzystajcie z punktów przywracania systemu z okresu, od kiedy wlazł szkodnik. Po usunięciu z systemu, łatwo przywrócić go w ten sposób. Normalnie tworzy się nowy punkt przywracania, a w ccleaner zaznacza się i usuwa kolejno – poprzednie.

  Odpowiedz
 2. Some really great blog posts on this site, thank you for contribution. „There is one universal gesture that has one universal message–a smile” by Valerie Sokolosky.

  Odpowiedz

Komentarz do postu