Gildia

W co zagrać na steam? A może mieszanka strategii i RPG. The Guild 3 2021 to nowa, ciekawa propozycja od THQ Nordic.

Czy mówi Wam coś tytuł tytuł – Europa 1400: The Guild? Pewnie nie. Ale może już kojarzycie The Guild 2 z 2006 roku. Nieco lepiej znana hybryda RPG i strategii doczekała się następcy? Czy godnego? Czas pokaże bo na dzień pisania artykuły Gildia jest w trakcie grywalnej produkcji. Poniższy artykuł przybliży zainteresowanym temat, zapraszam.

Co w gildii piszczy?

            Jak już wspomniałem The Guild 3 jest mieszaniną strategii oraz gry RPG. W produkcji przejmujemy stery nad późnośredniowiecznym Panem lub Panią. Dlaczego piszę tak ogólnie? Nie mogę użyć słowa Obywatel i Obywatelka bo tutaj nasz start może być o wiele bardziej skromny. Zanim staniemy się średniowiecznym lordem lub damą, musimy światu udowodnić że jesteśmy kimś więcej niż ledwie wieśniakiem, który nie ma prawa nawet mieszkać za murami miejskimi.

            Oczywiście nasz start może być różny, w zależności od tego jaką mamy na to ochotę. Wybieramy wygląd, wyznawaną wiarę (jak na razie tylko odłamy chrześcijaństwa), płeć (zaznaczam, że jedną z dwóch), a także cechy charakteru (siłę zręczność itd.). Na końcu wybieramy warunki gry oraz miasto, w którym będzie rozgrywać się akcja, i gotowe! Możemy zagłębić się w nie zawsze wesołe życie historycznej wsi.

            Naszym zadaniem jest niemal zawsze stać się ważną osobistością. Mamy możliwość zająć się miejscową polityką, nadużywać władzy (jak widać nadużywanie władzy to nic nowego), awansować w społecznej hierarchii – czyli dosłownie kupić nowe prawa, co pozwoli nam np. Jako Patrycjusze zamieszkać w mieście, a jako szlachcice zdobyć wiele dodatkowych przywilejów. Co równie ważne należy także założyć rodzinę i zapewnić bezpieczeństwo najbliższej rodzinie co przełoży się na długoterminowy sukces i utrzymanie majątku w naszych rękach, bowiem zawodowo mamy szeroki wybór, śmiało możemy spróbować życia średniowiecznego medyka, alchemika, złodzieja czy rolnika.

Reasumując

            Produkcja jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup. Do tych graczy, którzy kojarzą poprzednie części tytułu, oraz dla tych, którzy lubują się w takich hybrydach czy też grach strategicznych. Elementy ekonomii także kuszą sporą grupę graczy. Jeżeli przeczytałeś artykuł, i którakolwiek z jego części wydała się ciekawa, warto zajrzeć na steam i sprawdzić samemu co dawne czasy mogą zaproponować nam dzisiaj.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu