Driving School 2016  – test symulatora dwuśladów

Tym razem na łamach naszego poradnika testujemy grę samochodową – Driving School 2016. Gra do pobrania na Android, iOS oraz Windows Phone

Driving School 2016. Test symulatora dwuśladów. All mobile.

Co roku, na świecie przybywa nowych kierowców. W naszym kraju, przed wyczekiwanym przez lata egzaminem, musimy niekiedy czekać w kolejkach, których długość nawiązuje do czasów PRL-u. Jak zatem odstresować się przez praktyką? Pograć w symulatora jazdy na swoim smartfonie. Pewnie zastanowicie się czy na telefonie ma to jakikolwiek sens? Sprawdźmy to.

Driving School 2016. Test symulatora dwuśladów. All mobile.

Wprowadzenie w rozgrywkę

Dla gracza oddano trzy tryby. Są to odpowiednio: kariera, wieloosobowa rozgrywka oraz wolna jazda, podczas której mamy okazję nieco potrenować. No dobra, ale co my mamy tak właściwie robić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeździć! I to zgodnie z przepisami. Zależnie od sposobu kierowania, zmienia się poziom trudności. Dla początkujących proponuję wybrać opcję z wirtualnym „kółkiem” oraz automatyczną skrzynią biegów. Kiedy już okiełznacie tą produkcję, możecie skorzystać z trybu realistycznego, z manualem + sprzęgło. Wtedy zaczniecie poznawać ową grę na nowoJ

Driving School 2016. Test symulatora dwuśladów. All mobile.

Tryb kariery

We właściwej rozgrywce zaczynamy od wyboru pojazdu. Tych mamy trzydzieści sześć. Zostały one posegregowane na trzy kategorie. Tak więc, oprócz samochodu, mamy możliwość jazdy autobusem lub ciężarówką. Kiedy pierwszy krok za nami, gra żąda od nas wybrania lokalizacji. Podpisane zostały jako Berlin, NY, Seattle, Kopenhaga, Bukareszt, Alpy, Amsterdam, Arizona i Andes Mountains. Ostatnia pozycja przed rozpoczęciem jazdy to wybranie poziomu z zadaniami. Czas zacząć rozgrywkę. Musimy dojechać w miejsce, które wskazują nam strzałki GPS. Nie jest to jednak takie proste. Należy przestrzegać przepisów takich jak chociażby zatrzymanie się na czerwonym świetle, zapięcie pasów czy nieprzekraczanie ciągłej. Za każdy poprawny manewr dostajemy punkty, które tracimy gdy wykonamy coś niezgodnie z prawem. Liczby są zróżnicowane, co nawiązywać może do taryfikatora punktów karnych.

Driving School 2016. Test symulatora dwuśladów. All mobile.

Podsumowanie

Gra skierowana do posiadaczy urządzeń mobilnych, która ma za zadanie nakłonić graczy do uważnej jazdy zgodnie z przepisami? Tego jeszcze nie było. Jednak taka nowość, powiew świeżości na rynku, dzięki swej tematyce zyska sporą liczbę zwolenników. Grafika jest na poziomie zadowalającym, aczkolwiek do produkcji pokroju Real Racing sporo jej brakuje. Pojazdy są odwzorowane tak, iż nie problem odgadnąć jaka to marka, ponieważ nie jest to nigdzie odnotowane z powodu braku licencji. Jeśli ktoś uwielbia gry wymagające skupienia i cierpliwości, nie zawiedzie się. W moim przypadku zabrakło tego drugiego, lecz z czystym sumieniem mogę Wam polecić tą produkcję.

Zalety:

  • pomysł
  • wierne odwzorowanie zachowań wozu
  • masa dodatków w trakcie rozgrywki (kierunkowskazy, zapinanie pasa itp.)

Wady:

  • potrafi po niedługim czasie zirytować
  • grafika mogłaby być lepsza
  • brak licencji na pojazdy

Linki do pobrania.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ovilex.drivingschool2016&hl=pl

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/driving-school-2016/id1075939556?mt=8

Windows Phone: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/school-driving-3d/9nblggh08w9s

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki zawarte w artykule są własnego autorstwa.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu