Windows Live Mail pozostaje w trybie OffLine.

        Może się zdarzyć, używając Windows Live Mail, że nie można odebrać wiadomości. Przy próbie odebrania poczty program informuje nas, że pracuje w trybie OffLine i odbieranie wiadomości zostaje przerwane. Przedstawiamy sposób na Windows Live Mail Offline.

Mimo wciskania przycisku TAK aby przejść w tryb OnLine, problem dalej występuje.

Sposób na Windows Live Mail Offline.
W celu przywrócenia trybu OnLine w Windows Live Mail należy wykonać następujące czynności:

 1. Uruchomić program Windows Live Mail
 2. Wcisnąć przycisk „Pracuje w trybie OnLine”, znajdujący się po prawej stronie przycisku „Wysyłanie/Odbieranie”.Sposób na Windows Live Mail Offline.
 3. Jeśli przycisk nie zadziałał i program dalej pozostaje w trybie OffLine należy uruchomić przeglądarkę Internet Explorer

W tym momencie w większości przypadków problem powinien ustąpić, jeśli nie, należy w przeglądarce Internet Explorer wejść do menu Plik i odznaczyć (usunąć zaznaczenie) Pracuj w trybie offline. Menu Internet Explorer, jeśli nie jest włączone, uzyskujemy przez naciśnięcie klawisza ALT.

Sposób na Windows Live Mail Offline.

W przypadku, gdy Windows Live Mail dalej pozostaje tryb OffLine należy zresetować ustawienia przeglądarki Internet Explorer.

 1. W tym celu należy zamknąć wszystkie uruchomione okna Internet Explorer oraz program Windows Live Mail.
 2. Następnie należy kliknąć Start -> Uruchom -> Wpisać polecenie inetcpl.cpl. W zależności od konfiguracji Windows zamiast Uruchom może znajdować się Wyszukaj – działa podobnie.
 3. Uruchomi się okno Opcje internetowe. Należy przejść na zakładkę Zaawansowane i kliknąć przycisk Resetuj. Otworzy się okno „Resetowanie ustawień programu Internet Explorer” na którym należy wcisnąć przycisk Resetuj.

Po zresetowaniu ustawień Internet Explorer problem powinien ustąpić.

Podziel się wiedzą z innymi

65 odpowiedzi na "Windows Live Mail pozostaje w trybie OffLine."

 1. Super pomoc. Miałam ten sam problem. Męczyłam się kilka godzin aż do momentu kiedy trafiłam na tą stronę. Porada pomogła. Dziękuję.

  Odpowiedz
 2. W zasadzie nie wysyłam komentarzy w internecie, ale tak się ucieszyłem, że problem zniknął, że postanowiłem Panu podziękować. Walczyłem z tym chyba ze dwie godziny. Problem się pojawił jak zmieniłem definicję sieci na domową a później wróciłem do starych ustawień. Od razu skorzystałem z rady zresetowania ustawień Internet Explorera, bo go w ogóle nie używam :-).
  Nawiasem mówiąc program Poczta Windows Live nie podoba mi się. Starsza wersja była lepsza.
  Bardzo dziękuję za pomoc.
  Serdecznie pozdrawiam
  andrabst

  Odpowiedz
 3. ręce opadają. · Edit

  Działa. Niesamowite. Ale nasuwa się pytanie, ile musieli myśleć inteligenci w małymmiękkim, by związać internet explorera z mailem i w ten sposób uprzykrzyć życie userom.

  Odpowiedz
 4. Mgnet: Niestety LiveMail jest ściśle powiązany z IE, jeśli ten nie działa poprawnie, w rezultacie występują problemy z LiveMail. Proponuję odinstalować IE, przeczyścić rejestr i zainstalować go od nowa, jeśli nie ma problemu z samym systemem, operacja powinna pomóc.

  Odpowiedz
 5. Skorzystałem z tej rady ok. miesiąc temu i zadziałało skutecznie (reset ustawień IE). Niestety ale teraz mam powtórnie ten problem i już powyższe rady na to nie działają.
  Dodam tylko że od ok. roku nie działa mi IE. Po próbie uruchomienia wyświetla komunikat „Program Internet Explorer przestał działać. Program przestał działać z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie” ponieważ komunikat ponawiany jest po każdym zamknięciu tego okna mniemam że rozwiązania dostępnego nie ma. Nie korzystam z IE ale pocztę chciałbym mieć działającą. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 6. Tomek: Czy w pracy tym notebookiem łączysz się z siecią za pomocą kabla czy WiFi? Stacjonarny, jak domniemam, jest podłączony na kablu sieciowym a to w konsekwencji może dać taki efekt, że stacjonarny i notebook pracują w różnych podsieciach. Może też działają na nie różne reguły zabezpieczeń sieciowych co może wystąpić niezależnie od sposobu podłączenia do sieci. Wydaje mi się, że musisz porozmawiać z administratorem sieci w Twojej pracy, gdyż problem może leżeć po stronie konfiguracji sieci.
  Pzdr.

  Odpowiedz
 7. Witaj…. ja mam inny problem z pocztą windows live 2012…windows 8 pro – objawy są takie, że w jednej sieci (praca) poczty nie odbiera i zachowuje się tak, że jest w trybie offline… (ale nie chce się odblokować wykonując te rady które podałeś…)
  W domu ten sam notebook odbiera pocztę normalnie. W pracy sprawdzałem na stacjonarnym komputerze i tam pocztę odbiera…. program antywirusowy wyłączyłem w notebooku i też nic to nie dało…. zresztą na drugim komputerze jest taki sam program antywirusowy i tam działa… czy jest jakiś sposób by to naprawić?

  Odpowiedz
 8. Super! dziękuję za podpowiedź.
  mój WLM zbuntował się po ok 2 latach poprawnej pracy i nie wiedziałem co robić.

  POMOGŁO:))))

  Odpowiedz
 9. Groźny Albinos · Edit

  Dziękuję!!! Pomogło trochę walczyłem sam i nie mogłem znaleźć. Jak mój poprzednik napisał ciężko by było samemu na to wpaść.

  Odpowiedz
 10. Dzięki za poradę.
  Wszystko zadziałało i mam nadzieję, że nadal będzie działać.
  Na takie rozwiązanie nie wpadłbym sam!
  Chylę czoła.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 11. Ad: Czy przeglądarka Inernet Explorer również pozostaje w trybie offline? Jeśli tak to sprawdź w Opcjach internetowych na zakładce Połączenia czy jest prawidłowo ustawione (pisałem o tym wyżej). Pzdr.

  Odpowiedz
 12. Tomek Interset · Edit

  Powiem tak, nie ma systemu bez wad. Im więcej daje możliwości, im większa funkcjonalność tym więcej wpadek programistów tworzących te systemy. Problem w tym, że cała ewolucja Windowsa od lat przebiega w kierunku rozszerzania funkcjonalności i komplikowania systemu co zawsze pociągało za sobą całą gamę niedoskonałości.

  Odpowiedz
 13. Tomek Interset · Edit

  Mirabell: Prawdopodobnie przeglądarka IE przeszła znowu do trybu offline. Musisz to sprawdzić u siebie zgodnie z instrukcją opisaną w artykule. Dzieje się tak, gdy nie ma ona połączenia z Internetem. Może się tak dziać, gdy wybiera niewłaściwy rodzaj połączenia. W Opcjach internetowych w zakładce Połączenia są trzy opcje, które w zależności od rodzaju połączenia powinny być odpowiednio ustawione.

  Odpowiedz
 14. U mnie pomogło drugie rozwiązanie, ale tylko do następnego uruchomienia komputera. Dzisiaj znowu to samo, więc zresetowałam ustawienia Internet Explorer, ale nie pomogło. Windows Live Mail wciąż uruchamia się w trybie offline…

  Odpowiedz
 15. Pingback: Poradnik komputerowy

Komentarz do postu