Uruchamiamy Google Chrome

Jak zainstalować Google Chrome?      Przeglądarka Chrome od Google bije rekordy popularności. Wg gemiusTraffic, rok 2013 w Polsce rozpoczął hossę popularności tej przeglądarki, która w drugim kwartale 2013 osiągnęła 25,78% ogólnej liczby odsłon wśród polskich internautów, zrównawszy się prawie z Firefoxem 26,06%. Te dwie przeglądarki dominują obecnie na polskim rynku. Dodam, że popularność przeglądarki Internet Explorer w Polsce systematycznie spada osiągając w drugim kwartale zaledwie 6,21% liczby odsłon, co pokazują wspomniane wyżej statystyki. Mimo, że instalacja Chrome jest dobrze opisana przez serwis Google, czuję się w obowiązku podać własny przepis na jej instalację i konfigurację.

Instalacja Google Chrome:

 1. Rozpoczynamy swoją przygodę z Chrome od pobrania jej z serwisu Google: Pobież Chrome
 2. Po kliknięciu na przycisk Pobierz Chrome otwiera się okienko, w którym klikamy Zaakceptuj i zainstaluj (możemy tu też ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę).
 3. W następnym kroku nasz komputer może zapytać nas, czy chcemy zezwolić Google na wprowadzenie zmian na komputerze – jeśli zapyta klikamy oczywiście TAK.
 4. Teraz uruchomi się proces pobierania i instalacji, który może potrwać kilka minut.
 5. Po zakończeniu instalacji otworzy się Licencja użytkownika Google Chrome – klikamy Zaakceptuj i uruchom
 6. Otworzy się formularz logowania. Jeśli mamy już konto Google, należy się zalogować wpisując e-mail i hasło i przechodzimy do konfiguracji przeglądarki pomijając dalsze punkty instalacji, w przeciwnym wypadku należy kliknąć Utwórz konto Google.
 7. W celu utworzenia konta otworzy się formularz rejestracji, który wypełniamy wpisując Imię, Nazwisko, Nazwę użytkownika (nazwa musi być unikatowa, jeśli podana przez nas nazwa już istnieje, Google poprosi nas o podanie innej), wymyślamy hasło i wpisujemy je dwukrotnie (zalecam, aby postarać się wymyślić mocne hasło, gdyż będzie ono chronić nasze dane w Google), podajemy Datę urodzenia, Płeć, opcjonalnie możemy podać nasz telefon komórkowy oraz nasz aktualny adres e-mail. Aby udowodnić, że nie jesteśmy robotem, wypełniamy pole Wpisz dwa słowa, przepisując widniejący tekst jednym ciągiem (bez odstępów). Akceptujemy warunki korzystania z usługi oraz politykę prywatności Google, drugie pole Personalizacja +1 zaznaczamy opcjonalnie. Wciskamy przycisk Następny krok.Jak zainstalować Google Chrome?
 8. Przeglądarka jest już zainstalowana i powiązana z naszym kontem Google. Teraz wypada nieco zmienić jej konfigurację, aby usprawnić jej interfejs i uczynić bardziej funkcjonalny i przyjazny.

Zalecenia konfiguracji:

 1. Otwieramy przeglądarkę Chrome. W prawym górnym rogu widnieje przycisk [≡], wciskamy go i na rozwiniętym menu wybieramy opcję Ustawienia
 2. Aby określić stronę startową przeglądarki w sekcji Po uruchomieniu możemy wybrać trzecią opcję i wcisnąć wybierz strony. W polu dodaj nową stronę wpisujemy adres strony, która ma się uruchamiać automatycznie.
 3. Pora popracować nad wyglądem Chrome. W sekcji Wygląd zaznaczamy opcje Pokaż przycisk strony startowej oraz Zawsze pokazuj pasek zakładek. Następnie wciskamy przycisk pobierz motywy, aby wybrać odpowiednią kolorystykę naszej przeglądarki.Jak zainstalować Google Chrome?
 4. Otworzy się strona Webstore z aktywną sekcją Motywy. Mamy tu do wyboru sporą liczbą schematów kolorystycznych. Należy najechać na jeden z nich myszką i kliknąć odsłaniający się przycisk Pobierz motyw. Zainstaluje się wybrany motyw co zaobserwujemy zmianą szaty graficznej przeglądarki.
 5. Jeśli ktoś wcześniej używał innej przeglądarki, może łatwo zaimportować dane w niej zapisane. W tym celu należy kliknąć link znajdujący się w Chrome pod paskiem zakładek Importuj zakładki teraz a następnie wybrać źródłową przeglądarkę, zaznaczyć elementy do importu i kliknąć Importuj.Jak zainstalować Google Chrome?
 6. Możemy też samodzielnie dodawać foldery i strony na pasek zakładek klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednio polecenia Dodaj folder lub Dodaj stronę.Jak zainstalować Google Chrome?

Podziel się wiedzą z innymi

3 odpowiedzi na "Uruchamiamy Google Chrome"

Komentarz do postu