Co kryje się w gęstwinie lasów Black Hills?

Wybierz się na poszukiwanie zaginionego chłopca wprost do lasów Black Hills. Blair Witch to gra, która potrafi zaintrygować i przerazić jednocześnie.

Blair Witch to ciemna opowieść z minimalistyczną, klimatyczną oprawą dźwiękową. Już na wstępie rzuca nas w zagadkę zaginięcia małego chłopca, a dalej zmuszą do przeczesywania owianych złą sławą lasów Black Hills. Tu zagadka goni kolejną, a klimat całej historii potęguje postać głównego bohatera, którego nieudane życie, przeszłość i problemy, z którymi się boryka, splatają się z fabułą w nieodłączny sposób.

W mrocznych lasach nieopodal Burkittsville.

Gra zaczyna się spokojnie, ale jej oblicze zmienia się zaraz po wejściu do lasu. Nie trwa długo, gdy ścieżki z przyjemnych, niemal turystycznych szlaków zmieniają się w mroczną gęstwinę, z której nie sposób się wydostać.

W poszukiwaniu zaginionego dziecka.

Główny bohater mimo trudności, osobistych problemów i otaczającej ciemności postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego dziecka. Wraz ze swym towarzyszem idzie dalej na dobre i na złe. Jest z nim jego najlepszy czworonożny przyjaciel, który wabi się Bullet. Ellis, czyli główna postać, po znalezieniu kilku śladów chyba wciąż ma cichą nadzieję, że nie tylko znajdzie chłopaka, ale że razem wyjdą z tej gęstwiny.

W porzuconym lesie.

W grze co rusz natrafiamy na ślady obecności i działalności człowieka. Znajdujemy porzucone chatki, obozowiska, tory kolejowe i porzucone pojazdy mechaniczne. W niektórych miejscach, gdzie postawiony jest agregat prądu, można znaleźć także trochę światła. Natomiast w ciemności czai się coś, co niezbyt chętnie wita nieproszonych gości.

Zdjęcia, listy i wideo.

W czasie rozgrywki zbieramy dużo znajdziek w postaci zdjęć, kaset wideo i listów czy notatek. Większość rzeczy, które udaje nam się odkryć, nie odpowiada na żadne z wielu naszych pytań, a tylko rodzi kolejne wątpliwości. Atakowani nimi z każdej strony, zagubieni w środku lasu, zaczynamy czuć, że ta opowieść nie może skończyć się dobrze. Jak jest naprawdę? Sami musicie się przekonać.

Większe wrażenia w widoku FPP.

Gra została zaprojektowana w pełnym trójwymiarze. Większość czasu spędzamy w ciemnościach, opierając się wyłącznie na świetle małej latarki. To oraz ustawienie kamery w widoku FPP, bardzo buduje klimat tej przygodówki rodem z najczarniejszych snów. Dodatkowo atmosferę tworzy muzyka, która tylko lekko rozbrzmiewa w tle, pozwalając nam wsłuchiwać się w odgłos własnego oddechu, czy chyba jedyny przyjazny dźwięk w całej produkcji, czyli krótkie szczekanie Bulleta.

Podsumowanie.

Blair Witch można polecić po dwakroć, a jednym z powodów jest fakt, że jej producenci to nasze polskie studio, Bloober Team. Gra została wydana 30 sierpnia 2019 roku na komputery osobiste i XONE. Dostępna jest dla graczy w wieku powyżej 16 roku życia w pełnej angielskiej wersji językowej z wydaniem z polskim interfejsem i napisami.

Zalety
– Spójność z całą historią lasów Black Hills.
– Mroczna oprawa i minimalistyczna ścieżka dźwiękowa.
– Ciekawe zagadki.
Wady
– Bardzo krótka historia.
Wymagania minimalne.
System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel Core i3-3220 (3.30 GHz) / AMD A8-7600 (3.1 GHz)
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon R7 265
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 11.0
Dodatkowe uwagi: Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

*Obrazy z oficjalnej strony gry blairwitchgame.com. Wymagania minimalne z Platforma Steam

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu