Przydatne funkcje Google Chrome

Przydatne funkcje Google Chrome      Minimalistyczny interfejs to cecha jaka charakteryzuje produkty Google, dlatego kiedy po raz pierwszy popatrzymy na przeglądarkę Chrome, możemy mieć pewne wątpliwości co do jej funkcjonalności oraz problem z odnalezieniem niektórych podstawowych przycisków. Być może przeglądarka jaką używaliśmy do tej pory przyzwyczaiła nas do bezpośredniego dostępu do funkcji poprzez menu lub bezpośrednie przyciski. W Chrome nie znajdziemy menu Plik, Edycja, Widok, Narzędzia a ilość przycisków bezpośrednich ograniczono do minimum. Jak dotrzeć do przydatnych funkcji? Postaram się opisać tu niektóre z nich.

     Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z przeglądarką Chrome, musimy nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. Oto kilka podstawowych funkcji jakich brakowało mi na początku używania Chrome, które jednak szybko odnalazłem.

Poruszanie się po ostatnio przeglądanych stronach.

     Jeśli ktoś używał do tej pory przeglądarki Internet Explorer, przyzwyczaił się do rozwijanego menu historii przy przyciskach strzałek cofnij-ponów. W Chrome podobnie jak w Mozili, dostęp do listy ostatnio przeglądanych stron uzyskujemy klikając prawym przyciskiem myszy na odpowiednią strzałkę ← → w górnej lewej części przeglądarki. Wówczas możemy łatwo cofnąć się do wcześniej oglądanej strony.

Przydatne funkcje Google Chrome

Wyszukiwanie słów na bieżącej stronie.

     Brak menu Edycja i znajdującego się tam polecenia Znajdź nie powinno zrażać nikogo, gdyż możemy łatwo wyszukać informacje na bieżącej stronie. W celu uruchomienia okienka wyszukiwania wciskamy klawisze CTRL+F lub klikamy przycisk [≡] w górnym lewym rogu przeglądarki i na rozwiniętym menu klikamy Znajdź. Otworzy się okienko wyszukiwania w którym wpisujemy szukaną frazę.

Przydatne funkcje Google Chrome

Tworzenie skrótu.

     Tym co używali wcześniej IE, może brakować funkcji Wyślij skrót na pulpit. Chrome oferuje taką możliwość. Możemy dodać skrót prowadzący do aktualnie wyświetlaniej strony lub aktualnie otwartej aplikacji Webstore. Klikając przycisk [≡] w górnym lewym rogu przeglądarki rozwijamy menu i wybieramy Narzędzia -> Utwórz skróty aplikacji. Otworzy się okienko wyboru obiektu na którym chcemy utworzyć skrót: Pulpit, Menu start, Pasek zadań.

Przydatne funkcje Google Chrome

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Przydatne funkcje Google Chrome"

Komentarz do postu