Przycisk „Like” do bieżącej strony.

Przycisk Like To do bieżącej strony.      Każdy webmaster, blogowicz oraz Ci, którzy pragną rozsławić swój serwis internetowy, nie mogą zapominać o Facebooku. Oferuje on znany chyba wszystkim przycisk „Lubię to!”, po którego kliknięciu, każdy użytkownik Facebook-a, który ogląda Twój serwis może go pokazać na osi czasu swojego profilu na Facebook–u. Samo dodanie przycisku jest bardzo proste, jednak daje możliwość polubienia jednej statycznie wpisanej strony. Jeśli prowadzisz serwis, który zawiera wiele artykułów, postów i chcesz umożliwić lubienie każdego z nich z osobna, możesz skorzystać z porady zawartej w tym artykule.

      Aby utworzyć przycisk „Lubię to!” należy wejść na stronę Facebooka LikebuttonZnajduje się tam formularz opcji tworzonego przycisku, który posłuży nam do wygenerowania kodu. Przykładowy sposób konfiguracji przycisku widzimy na poniższym obrazku.Przycisk Like To do bieżącej strony.

Po skonfigurowaniu formularza wciskamy przycisk Get Code po czym otwiera się okienko z kodem. Przechodzimy na zakładkę IFRAME, kopiujemy kod znajdujący się tam. Kod ten wklejamy na naszą stronę w miejscu w którym ma się pojawić przycisk.

W moim przypadku wygenerowany kod wygląda tak:

      Jak pisałem powyżej, utworzony kreatorem Facebooka przycisk prowadzi do strony skonfigurowanej na formularzu. Jeśli chcemy promować wiele podstron naszego serwisu, każdą z osobna, trzeba by było za każdym razem wklejać ten kod i ręczne zmieniać statyczny adres strony. Aby tego uniknąć, można zmienić kod, wklejając w miejsce adresu www.mamkomputer.info następującą funkcję:

Otrzymujemy uniwersalny kod, zmierzający do polubienia każdej aktualnie wyświetlanej strony.

Przycisk taki najlepiej umieścić w stopce strony, która wyświetla się pod każdą z naszych podstron. Efekt dodania przycisku widzimy poniżej – zachęcam do klikania 🙂

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu