Jak usunąć iStartsurf.com z Google Chrome?

Jak usunąć iStartsurf z Chrome? Naprawa przeglądarki.

Ostatnimi czasy dosyć popularnym, natrętnym programem stał się wirus iStartsurf.com. Instaluje się on najczęściej podczas próby pobrania jakiegoś bezpłatnego oprogramowania z Internetu (np. jako dodatek). iStartsurf.com instaluje się w tle bez jakiegokolwiek ostrzeżenia oraz nigdzie nie jest wyświetlany pasek postępu jego instalacji, przez co najczęściej użytkownicy zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że na ich komputer wkracza niechciane oprogramowanie.

   iStartsurf.com jest teoretycznie wyszukiwarką internetową, która ustawia się jako strona startowa i nie da się jej usunąć. Znajdują się na niej ogłoszenia i linki sponsorowane, przez co podczas gdy na nie klikniemy, dajemy zarobić twórcom tego oprogramowania. Po zainstalowaniu infekuje on dość dużą liczbę plików, przez co nie tak łatwo jest się go pozbyć. Jest jednak pewien sposób jak to zrobić.

W celu pozbycia się intruza z naszego komputera wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Kliknij aby zobaczyć jak odinstalować iStartsurf.com z komputera

Krok 2: Usuwanie infekcji ze skrótu na pulpicie

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót do Google Chrome (jeśli taki posiadasz).
 2. Kliknij lewym przyciskiem myszy na opcję „Właściwości” – otworzy Ci się okno z właściwościami skrótu.
  Właściwości skrótu Google Chrome
  Właściwości skrótu Google Chrome
 3. W oknie „Właściwości: Google Chrome” znajdź pole „Element docelowy:” i usuń z niego kawałek tekstu o treści „www.iStartsurf.com/?utm”.
  Edycja właściwości skrótu Google Chrome
  Edycja właściwości skrótu Google Chrome

Krok 3: Usuwanie iStartsurf.com z przeglądarki Google Chrome

 1. Kliknij lewym przyciskiem na „Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome” w prawym górnym rogu, a następnie „Ustawienia”.
  Uruchomienie ustawień Google Chrome
  Uruchomienie ustawień Google Chrome
 2. W nowo otwartym oknie upewnij się, że jesteś w zakładce „Ustawienia”. Następnie w polu „Po uruchomieniu” zaznacz opcję „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron” i na koniec kliknij „Wybierz strony”.
  Zmiana strony startowej Google Chrome
  Zmiana strony startowej Google Chrome
 3. Teraz w oknie „Strony otwierane po uruchomieniu” usuń lub zmień niechcianą stronę startową np. na „www.onet.pl”. Po dokonaniu zmian naciśnij „OK”.
  Zmiana strony startowej Google Chrome
  Zmiana strony startowej Google Chrome
 4. Ponownie w oknie „Ustawienia” w polu „Szukaj” naciśnij na „Zarządzaj wyszukiwarkami…”.
  Zmiana wyszukiwarki Google Chrome
  Zmiana wyszukiwarki Google Chrome
 5. Ustaw wyszukiwarkę Google jako domyślną, a następnie usuń wszystkie zapisane wyszukiwarki, pozostawiając jedynie wyszukiwarkę Google. Po zakończeniu zmian naciśnij „Gotowe”.
  Ustawienie domyślnej wyszukiwarki Google Chrome
  Ustawienie domyślnej wyszukiwarki Google Chrome
 6. Teraz w oknie „Ustawienia” wejdź w zakładkę „Rozszerzenia” (po lewej stronie). Jeśli ukaże Ci się na liście rozszerzenie „iStartsurf.com” – usuń je. Dodatkowo usuń wszystkie niepotrzebne, bądź nie znane Ci rozszerzenia w celu usprawnienia działania przeglądarki.

Krok 4: Resetowanie ustawień przeglądarki Google Chrome

(Opcjonalnie – ta operacja spowoduje usunięcie Twoich wszystkich osobistych ustawień, zapamiętanych haseł itp. Mimo to zaleca się wykonanie tej czynności.)

 1. Zamknij wszystkie okna przeglądarki Google Chrome
 2. Naciśnij jednocześnie klawisze „Windows” + „R” – otworzy się okno „Uruchamianie”.
  Jak usunąć iStartsurf z Chrome? Naprawa przeglądarki.
  Polecenie Uruchom
 3. Jeśli Twój system operacyjny to Windows XP, skopiuj ten tekst:

  i wklej do okna “Uruchamianie”, po czym naciśnij “OK”.
  Jeśli Twój system operacyjny to Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, skopiuj ten tekst:

  i wklej do okna „Uruchamianie„, po czym naciśnij „OK”.
  Po tej operacji otworzy się okno z Twoim profilem Google Chrome.

 4. Znajdź plik o nazwie „Preferences” i zmień mu nazwę naPreferences.old” (aby to zrobić kliknij na plik prawym przyciskiem myszy -> Zmień nazwę).
 5. Znajdź jeszcze jeden plik, tym razem o nazwie „Web Data” i również zmień mu nazwę na Web Data.old”.
 6. Teraz włącz przeglądarkę Google Chrome, powinien być on zresetowany.

Po wykonaniu każdego z 4 powyższych kroków i ponownym uruchomieniu komputera, nie powinno już być śladu po programie iStartsurf.com na Twoim komputerze.

   Należy jednak pamiętać, że aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji należy pobierać aplikacje najlepiej ze strony producenta i DOKŁADNIE CZYTAĆ, które opcje są zaznaczone podczas ich instalacji. Bowiem podobne wirusy bardzo często wplecione są w inne programy i jedyną drogą, aby się przed nimi ustrzec jest odznaczenie wszystkich niepotrzebnych „ptaszków” podczas ich instalacji.

Zobacz też, jak usunąć iStartsurf.com z innych przeglądarek

Podziel się wiedzą z innymi

27 odpowiedzi na "Jak usunąć iStartsurf.com z Google Chrome?"

 1. Często tego typu śmieciowe programy adware można usunąć z menu dodaj/usuń programy – polecam tam poszukać czegoś, czego nie instalowaliście.

  Odpowiedz
 2. UWAGA na stronę www. dobreprogramy.pl , NA 100% udostępniają programy niestety prawie wszystkie zainfekowane a potem oferują programy do odkrecenia tego wszystkiego ZA PIENIĄDZE !!
  Podajcie dalej tą informacje

  Odpowiedz
  1. No nie. Po prostu niemądrzy ludzie korzystają z takiego tak zwanego „asystenta pobierania” śmieci. Trzeba tam po lewej stronie pobrać program z linków bezpośrednich i wtedy jest dobrze.

   Odpowiedz
 3. Probowalem wszelkich mozliwości wg opisow i porad i nic.Zainstalowalem nawet SpyHunter… Nadal w IE i Google Chrom pokazuje mi sie to diabelstwo!Już ręce opadają…Co to za wredne „ustrojstwo”.Może ktoś miał podobnie i poradził sobie?

  Odpowiedz
 4. Pomocy!
  W kroku 2 trzeba usunąć iStartSurf tam z tego długiego tekstu ale chyba usunąłem za dużo. Czy ktoś mógłby skopiować mi cały ten tekst tak żeby działało? (w sensie bez iStarfSurf)
  Zgóry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 5. Witam, wszystko fajnie opisane, ale ostatniego kroku nie mogę wykonać nie wiem czemu 🙁 proszę o pomoc !!! gdy chce zmenić nazwę Web Data na Web Data.old to pojawia się komunikat „nie można ukończyć akcji, ponieważ plik jest otwarty w programie HPNotifi.exe”. Co robić pomóż 🙁 pliiisss

  Odpowiedz
 6. Niby z przeglądarki wszystko wyczyszczone ale nie chce się odinstalować z programów. Dochodzi do końca i nic…. Czy jest na to jakaś rada?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Komentarz do postu