Jak usunąć Delta Search

Jak usunąć Delta Search. Poradnik krok po kroku.Wyszukiwarka Delta-Search zyskuje na popularności rozprzestrzeniając się w sieci. Nie ma z niej jednak żadnego pożytku, wprost przeciwnie, jej istnienie utrudnia nam życie, instalując się na komputerze bez naszej wiedzy podmienia domyślne wyszukiwarki i prowadzi nas na komercyjne, pełne reklam i niejednokrotnie zawirusowane strony. W taki sposób przyczynia się do infekowania naszego komputera różnego rodzaju wirusami i trojanami. Usunięcie Delta-Search jest utrudnione, jednak wykonalne. Sposób na pozbycie się jej prezentuje ten artykuł.

Dlaczego Delta-Search pojawiła się na moim komputerze?

 • Zdarza się, że podczas przeglądania Internetu trafiamy na szkodliwe strony, często też zostajemy tam przekierowani automatycznie. W momencie ukazywania się treści takiej strony, ładują się na nasz komputer różne pliki, które powodują instalację niechcianego oprogramowania. Jeśli trafiliśmy na stronę rozpowszechniającą Delta-Search, automatycznie stajemy się jej użytkownikami.
 • Ściągając program z Internetu, z niektórych serwisów oferujących możliwość pobierania poprzez specjalne programy-downloadery. Taki sposób wymusza na nas w pierwszej kolejności instalację programu do pobierania danej aplikacji, który często dołącza przy okazji inny program, z rozpowszechniania którego dany serwis czerpie korzyści.

     Omówię tu przykład na podstawie znanego serwisu „dobreprogramy”. Ściągając stamtąd jakiś program musimy w pierwszej kolejności pobrać i zainstalować downloader, który w następnej kolejności umożliwia pobranie pożądanego przez nas programu. Uruchamia on kreator, który prowadzi nas krok po kroku domyślnie zalecając pobranie i instalację wyszukiwarki Delta-Search. Możemy tę opcję ominąć wybierając instalację zaawansowaną i wyłączając opcje pobierania tej wyszukiwarki, jednak wiele osób unika opcji, które mają w nazwie słowo „zaawansowane” i ufnie daje się prowadzić kreatorowi, który proponuje i wręcz zaleca pozostawienie opcji domyślnych. Poniżej przedstawiam prawidłowe ustawienie opcji kreatora „dobreprogramy” w celu uniknięcia ściągania niechcianej wyszukiwarki.Jak usunąć Delta Search. Poradnik krok po kroku.

Jak działa Delta-Search.

     Ładuje się ona na nasz dysk, instaluje jako program oraz jako dodatek do naszych przeglądarek. W efekcie ustawia się domyślna strona startowa na stronę Delta-Search oraz zostaje podmieniona domyślna wyszukiwarka przeglądarki. Sytuacja dotyczy przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Safari. Sam program Delty nie jest wirusem i w większości przypadków nie zostaje wykryty i zablokowany przez nasze oprogramowanie antywirusowe. Wyszukiwarka kieruje nas jednak na strony pełne reklam i wirusów, przez co przyczynia się do infekcji naszego komputera.

Sposób na wyinstalowanie Delta-Search.

     Omawiana wyszukiwarka komplikuje proces odinstalowania. Sama zmiana strony startowej czy konwencjonalny sposób deinstalacji nie przynosi żadnych rezultatów. W celu poprawnego usunięcia Delta-Search należy wykonać następujące czynności:

 1. Odinstalować wszystkie komponenty omawianej wyszukiwarki oraz inne podejżane programy.
  • Wejść w Start->Panel Sterowania-> Programu i funkcje(W przypadku Windows 7), Dodaj lub usuń programy (dla Windows XP).
  • Odszukać na liście i odinstalować następujące programy (jeśli się tam znajdują): Delta, Delta Toolbar, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender, Delta Chrome Toolbar oraz inne z Deltą w nazwie.
  • Jeśli na liście znajdują się jeszcze jakieś programy, nieużywane przez nas, warto je sprawdzić w necie i ewentualnie usunąć.
 2. Zmienić stronę startową naszej przeglądarki na inną, usunąć wyszukiwarkę Delta z listy wyszukiwarek oraz odinstalować odpowiednie dodatki do przeglądarki. W zależności jaką posiadamy przeglądarkę internetową, należy wykonać odpowiednie czynności. Wybierz przeglądarkę:
  • InternetExplorer <- Kliknij aby zobaczyć instrukcję
  • GoogleChrome <- Kliknij aby zobaczyć instrukcję
  • Mozilla Firefox <-Kliknij aby zobaczyć instrukcję

Sprzątanie po Delta-Search

     Po wykonaniu wymienionych czynności można dla pewności przeczyścić rejestr Windows, usuwając wszystkie wpisy dotyczące komponentów i mutacji Delty. Czynność ta wymaga jednak dużej ostrożności i pewnego stopnia zaawansowania, nie polecam osobom niedoświadczonym.

 1. Kliknąć Strat ->Uruchom ->Wpisać polecenie regedit
 2. Wykonać kopię zapasową rejestru
  • Plik ->Exportuj ->Wybrać dysk, katalog, nadać nazwę ->Zapisz
 3. Wejść w menu Edycja ->Znajdź
 4. Wpisać frazę Delta-SearchJak usunąć Delta Search. Poradnik krok po kroku.
 5. Wyszukać i usunąć znaleziony wpis
 6. Nacisnąć F3 w celu dalszego szukania
 7. Operację od pkt. 5 powtarzać dopóki znajdujemy kolejne wpisy w z podaną frazą
 8. Czynności od pkt. 4 wykonać dla fraz: Delta, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender
 9. Zakończyć edycję rejestru i zrestartować komputer.

Uwaga! Należy zwracać szczególną uwagę na usuwane wpisy, czy aby na pewno dotyczą one komponentów Delta-Search. Są to zazwyczaj adresy url Delty lub ich nazwy wskazują jawnie na komponenty Delty.

     Po usunięciu Delty należy pamiętać o przeskanowaniu systemu na obecność wirusów oraz złośliwego oprogramowania „Malware”. Pominięcie tej czynności może prowadzić do różnych konsekwencji związanych ze szkodliwym działaniem wirusów oraz np. do ponownego zainstalowania wyszukiwarki Delta-Search.

 

Podziel się wiedzą z innymi

29 odpowiedzi na "Jak usunąć Delta Search"

 1. W panelu sterowania, w dodaj lub usuń programy nie pokazuje mi nic co ma związek z delta-home. W Operze też mi się nic nie pokazuje, tylko to co sam instalowałem

  Odpowiedz
 2. Delta mutuje, więc sposoby mogą być różne, w zależności od mutacji. Osobiście nie mam technicznych możliwości, aby opisać wszystkie przypadki. Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób, zachęcam do opisania go w komentarzu.
  Pzdr.

  Odpowiedz
 3. mam ten sam problem co Basia przeskanowane chyba wszystkim co sie tylko dalo i dalej to samo przy otwieraniu nastepnej strony my-online-search.com/?babsrc=NT_ofln&mntrId=34550024BEB3B49D&cat=doko&dlb=1&affID=125836&tsp=5039
  a potem wskakuje delta
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Witam!
  Już dosyć dawno usunęłam dodatek Delta-serch z dodatków, stronę startową mam ustawioną, jako pustą kartę. I rzeczywiście, jak uruchamiam przeglądarkę Mozillę Firefox to uruchamia mi się pusta zakładka. Jednak, w momencie, gdy uruchamiam kolejne zakładki pojawia mi się taka strona: www1.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=C40B902B341E18F5&affID=119357&tsp=4981. I nie ma znaczenia, czy jako stronę startową mam ustawioną pustą zakładkę, czy np. http://www.google.pl Dodam, że z rejestru również usuwałam śmieci związane z tą wyszukiwarką. Gdy użyłam porady „Sprzątanie po Delta-Search”, w rejestrze pojawiała mi się informacja, że rejestr jest czysty. Co zrobić z tą kłopotliwą stroną, która ładuje mi się za każdym razem, gdy otwieram nowe zakładki?

  Odpowiedz
 5. Odinstalować Firefox i zainstalować jeszcze raz. Ale nie z pliku pobierającego i instalującego FireFox (mały rozmiar), bo delta search przechwytuje ten proces i robi co chce, ale z pełnego, ściągniętego wcześniej pliku (ponad 20 MB).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Witam, niestety padłem również ofiarą delta-homes. U mnie sytuacja jest następująca: nie ma śladu delta-homs w zainstalowanych programach oraz w rejestrach. Po zmianie domyślnej wyszukiwarki oraz strony startowej powraca jak bumerang.

  Odpowiedz
 7. Żaden ze składników programu Delty serach nie występuje na liście „usuń programy”, co wtedy zrobić. Jakie dalsze (co Pan proponuje) kroki należy zrobić. Próbuję na różne sposoby i brak pozytywnego rezultatu.

  Odpowiedz
 8. katarzyna piskorowska: Wykonaj dokładnie krok po kroku podaną instrukcję. Jeśli masz problem i czegoś nie rozumiesz, napisz z czym konkretnie. Na marginesie – laikom nie polecam ręcznego czyszczenia rejestru. Pzdr.

  Odpowiedz

Komentarz do postu