delta_logoWyszukiwarka Delta-Search zyskuje na popularności rozprzestrzeniając się w sieci. Nie ma z niej jednak żadnego pożytku, wprost przeciwnie, jej istnienie utrudnia nam życie, instalując się na komputerze bez naszej wiedzy podmienia domyślne wyszukiwarki i prowadzi nas na komercyjne, pełne reklam i niejednokrotnie zawirusowane strony. W taki sposób przyczynia się do infekowania naszego komputera różnego rodzaju wirusami i trojanami. Usunięcie Delta-Search jest utrudnione, jednak wykonalne. Sposób na pozbycie się jej prezentuje ten artykuł.


Dlaczego Delta-Search pojawiła się na moim komputerze?

 • Zdarza się, że podczas przeglądania Internetu trafiamy na szkodliwe strony, często też zostajemy tam przekierowani automatycznie. W momencie ukazywania się treści takiej strony, ładują się na nasz komputer różne pliki, które powodują instalację niechcianego oprogramowania. Jeśli trafiliśmy na stronę rozpowszechniającą Delta-Search, automatycznie stajemy się jej użytkownikami.
 • Ściągając program z Internetu, z niektórych serwisów oferujących możliwość pobierania poprzez specjalne programy-downloadery. Taki sposób wymusza na nas w pierwszej kolejności instalację programu do pobierania danej aplikacji, który często dołącza przy okazji inny program, z rozpowszechniania którego dany serwis czerpie korzyści.

     Omówię tu przykład na podstawie znanego serwisu „dobreprogramy”. Ściągając stamtąd jakiś program musimy w pierwszej kolejności pobrać i zainstalować downloader, który w następnej kolejności umożliwia pobranie pożądanego przez nas programu. Uruchamia on kreator, który prowadzi nas krok po kroku domyślnie zalecając pobranie i instalację wyszukiwarki Delta-Search. Możemy tę opcję ominąć wybierając instalację zaawansowaną i wyłączając opcje pobierania tej wyszukiwarki, jednak wiele osób unika opcji, które mają w nazwie słowo „zaawansowane” i ufnie daje się prowadzić kreatorowi, który proponuje i wręcz zaleca pozostawienie opcji domyślnych. Poniżej przedstawiam prawidłowe ustawienie opcji kreatora „dobreprogramy” w celu uniknięcia ściągania niechcianej wyszukiwarki.dobreprogramy

Jak działa Delta-Search.

     Ładuje się ona na nasz dysk, instaluje jako program oraz jako dodatek do naszych przeglądarek. W efekcie ustawia się domyślna strona startowa na stronę Delta-Search oraz zostaje podmieniona domyślna wyszukiwarka przeglądarki. Sytuacja dotyczy przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Safari. Sam program Delty nie jest wirusem i w większości przypadków nie zostaje wykryty i zablokowany przez nasze oprogramowanie antywirusowe. Wyszukiwarka kieruje nas jednak na strony pełne reklam i wirusów, przez co przyczynia się do infekcji naszego komputera.

Sposób na wyinstalowanie Delta-Search.

     Omawiana wyszukiwarka komplikuje proces odinstalowania. Sama zmiana strony startowej czy konwencjonalny sposób deinstalacji nie przynosi żadnych rezultatów. W celu poprawnego usunięcia Delta-Search należy wykonać następujące czynności:

 1. Odinstalować wszystkie komponenty omawianej wyszukiwarki oraz inne podejżane programy.
  • Wejść w Start->Panel Sterowania-> Programu i funkcje(W przypadku Windows 7), Dodaj lub usuń programy (dla Windows XP).
  • Odszukać na liście i odinstalować następujące programy (jeśli się tam znajdują): Delta, Delta Toolbar, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender, Delta Chrome Toolbar oraz inne z Deltą w nazwie.
  • Jeśli na liście znajdują się jeszcze jakieś programy, nieużywane przez nas, warto je sprawdzić w necie i ewentualnie usunąć.
 2. Zmienić stronę startową naszej przeglądarki na inną, usunąć wyszukiwarkę Delta z listy wyszukiwarek oraz odinstalować odpowiednie dodatki do przeglądarki. W zależności jaką posiadamy przeglądarkę internetową, należy wykonać odpowiednie czynności. Wybierz przeglądarkę:

Sprzątanie po Delta-Search

     Po wykonaniu wymienionych czynności można dla pewności przeczyścić rejestr Windows, usuwając wszystkie wpisy dotyczące komponentów i mutacji Delty. Czynność ta wymaga jednak dużej ostrożności i pewnego stopnia zaawansowania, nie polecam osobom niedoświadczonym.

 1. Kliknąć Strat ->Uruchom ->Wpisać polecenie regedit
 2. Wykonać kopię zapasową rejestru
  • Plik ->Exportuj ->Wybrać dysk, katalog, nadać nazwę ->Zapisz
 3. Wejść w menu Edycja ->Znajdź
 4. Wpisać frazę Delta-Searchrejestr-znajdz
 5. Wyszukać i usunąć znaleziony wpis
 6. Nacisnąć F3 w celu dalszego szukania
 7. Operację od pkt. 5 powtarzać dopóki znajdujemy kolejne wpisy w z podaną frazą
 8. Czynności od pkt. 4 wykonać dla fraz: Delta, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender
 9. Zakończyć edycję rejestru i zrestartować komputer.

Uwaga! Należy zwracać szczególną uwagę na usuwane wpisy, czy aby na pewno dotyczą one komponentów Delta-Search. Są to zazwyczaj adresy url Delty lub ich nazwy wskazują jawnie na komponenty Delty.

     Po usunięciu Delty należy pamiętać o przeskanowaniu systemu na obecność wirusów oraz złośliwego oprogramowania „Malware”. Pominięcie tej czynności może prowadzić do różnych konsekwencji związanych ze szkodliwym działaniem wirusów oraz np. do ponownego zainstalowania wyszukiwarki Delta-Search.

 


   Podziel się wiedzą z innymi:    

27 odpowiedzi na “Jak usunąć Delta Search”

 • katarzyna piskorowska pisze:

  Prosze o dokładniejsza instrukcję jak zrobic kopie rejestru.
  Kestem laikiem nigdy tego nie robiłam.

 • katarzyna piskorowska: Wykonaj dokładnie krok po kroku podaną instrukcję. Jeśli masz problem i czegoś nie rozumiesz, napisz z czym konkretnie. Na marginesie – laikom nie polecam ręcznego czyszczenia rejestru. Pzdr.

 • Irek pisze:

  NIC NIE POMAGA ZAWSZE WRACA

 • Irek: Podaj jakieś szczegóły. Jaka przeglądarka? Czy wykonałeś wszystkie kroki z instrukcji, wraz z instrukcją dla swojej przeglądarki?

 • Jan Piekarski pisze:

  Pomogło. Bardzo dziękuję.

 • monika pisze:

  Niestety, zrobiłam wszystko tak jak opisane krok po kroku, kilka razy. Problem nie znika.

 • maniek pisze:

  DZIAŁA! Oby więcej takich prostych i skutecznych porad. Polecam

 • alko pisze:

  żaden ze składników programu Delty serach nie występuje na liście „usuń programy”, co wtedy zrobić

 • alko: wykonaj pozostałe kroki.

 • ZL pisze:

  W Vista w „Sprzątanie po Delta-Search” po kliknięciu „start” gdzie szukać funkcji „uruchom”?

 • ZL: Możesz skorzystać z pola szukaj, które jest włączone domyślnie. Wpisz tam polecenie i uruchom z listy.

 • stanislao pisze:

  Żaden ze składników programu Delty serach nie występuje na liście „usuń programy”, co wtedy zrobić. Jakie dalsze (co Pan proponuje) kroki należy zrobić. Próbuję na różne sposoby i brak pozytywnego rezultatu.

 • Remigiusz pisze:

  Witam, niestety padłem również ofiarą delta-homes. U mnie sytuacja jest następująca: nie ma śladu delta-homs w zainstalowanych programach oraz w rejestrach. Po zmianie domyślnej wyszukiwarki oraz strony startowej powraca jak bumerang.

 • Grzegorz pisze:

  Odinstalować Firefox i zainstalować jeszcze raz. Ale nie z pliku pobierającego i instalującego FireFox (mały rozmiar), bo delta search przechwytuje ten proces i robi co chce, ale z pełnego, ściągniętego wcześniej pliku (ponad 20 MB).
  Pozdrawiam

 • Witam i dziękuję wszystkim za komentarze.
  stanislao: Remigiusz: Przeskanujcie system programem Anti-Malware. Można go pobrać za darmo z netu. Życzę powodzenia.

 • Maciek pisze:

  Uwaga na regedit razem z nim instaluje się kolejny syf o nazwie Qvo6!

 • Maciek: Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Regedit to wbudowana aplikacja Windows służąca do edycji rejestru. Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

 • Basia pisze:

  Witam!
  Już dosyć dawno usunęłam dodatek Delta-serch z dodatków, stronę startową mam ustawioną, jako pustą kartę. I rzeczywiście, jak uruchamiam przeglądarkę Mozillę Firefox to uruchamia mi się pusta zakładka. Jednak, w momencie, gdy uruchamiam kolejne zakładki pojawia mi się taka strona: www1.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=C40B902B341E18F5&affID=119357&tsp=4981. I nie ma znaczenia, czy jako stronę startową mam ustawioną pustą zakładkę, czy np. http://www.google.pl Dodam, że z rejestru również usuwałam śmieci związane z tą wyszukiwarką. Gdy użyłam porady „Sprzątanie po Delta-Search”, w rejestrze pojawiała mi się informacja, że rejestr jest czysty. Co zrobić z tą kłopotliwą stroną, która ładuje mi się za każdym razem, gdy otwieram nowe zakładki?

 • Basia: Rozumiem, że wyinstalowałaś również wszystkie programy deltopodobne. Proponuję przeskanowanie systemu programem antimalware i powtórzenie całej czynności z instrukcji. Pzdr.

 • Marcin pisze:

  Witam.
  Mam taki sam problem ale z przeglądarką Do search. Czy też mogę zastosować się do powyższej instrukcji?

 • RADEK pisze:

  mam ten sam problem co Basia przeskanowane chyba wszystkim co sie tylko dalo i dalej to samo przy otwieraniu nastepnej strony http://www.my-online-search.com/?babsrc=NT_ofln&mntrId=34550024BEB3B49D&cat=doko&dlb=1&affID=125836&tsp=5039
  a potem wskakuje delta
  pozdrawiam

 • Matylda pisze:

  a co mam zrobić jak mi się zainstalowało DO SEARCH ?????

 • YaMAN pisze:

  Widzę, że nikt tu nie ma zielonego (nie mówiąc o bladym) pojęcia tak naprawdę, jak się tego pozbyć :)

 • Delta mutuje, więc sposoby mogą być różne, w zależności od mutacji. Osobiście nie mam technicznych możliwości, aby opisać wszystkie przypadki. Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób, zachęcam do opisania go w komentarzu.
  Pzdr.

Skomentuj

Tomek Interset & www.interset24.pl All Rights Reserved.

Copyright © 2012 Free WordPress Themes Preview.