IE-logo-midPatrzysz w ekran i zastanawiasz się nad tym co się stało z wyszukiwarką Google? Jeśli popatrzysz dokładnie, zobaczysz, że Google zostało podmienione na Delta Search. Po instalacji Delta-Search zmienia się strona startowa naszej przeglądarki internetowej. Staje się ona również naszą domyślną wyszukiwarką. Przedstawiam sposób na odinstalowanie Delty z Internet Explorer.


Skąd się to wzięło u mnie? Kliknij aby dowiedzieć się dlaczego Dalta-Search pojawiła się na moim komputerze?

Co to jest Delta? Kliknij aby dowiedzieć się jak działa Delta-Search.

Sposób na usunięcie Delta-Search.

 1. W pierwszej kolejności należy odinstalować odpowiednie programy. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
 2. Zmiana strony startowej Internet Explorer
  • Wciskamy klawisz Alt ->w górnym menu wybieramy Narzędzia ->Opcje internetowe
  • W polu Strona główna kasujemy zawartość i wpisujemy tam adres pożądanej przez nas strony startowejIE-strona_startowa
 3. Zmiana wyszukiwarki.
  • Wciskamy klawisz Alt ->w górnym menu wybieramy Narzędzia ->Opcje internetowe
  • Wchodzimy na zakładkę Programy ->Klikamy w Zarządzanie dodatkami
  • Z lewej strony przechodzimy na Dostawcy wyszukiwania
  • Jeśli Delta Search jest ustawiona jako domyślna wyszukiwarka, wybieramy inną z listy a następnie wciskamy u dołu ekranu przycisk Ustaw jako domyślne
  • Wybieramy na liście wyszukiwarkę Delta Search i wciskamy u dołu ekranu przycisk UsuńIE-dodatki
 4. Wyłączenie dodatków
  • wchodzimy podobnie jak w przypadku zmiany wyszukiwarki, klikamy z lewej strony w Paski Narzędzi i rozszerzenia
  • odszukujemy na liście i jeśli są – wyłączamy dodatki z Deltą w nazwie oraz inne, które na do niczego nie służą, klikamy na nie po kolei oraz na przycisk Wyłącz
 5. Zamykamy wszystkie okna Internet Explorer i uruchamiamy przeglądarkę ponownie. Po Delcie nie powinno być śladu.

Dobrze jest posprzątać po Delcie, która mogła pozostawić wpisy w rejestrze oraz przyczynić się do wprowadzenia wirusów na nasz dysk. Aby dowiedzieć się jak posprzątać po Delcie kliknij tutaj.


   Podziel się wiedzą z innymi:    

10 odpowiedzi na “Jak usunąć Delta Search z Internet Explorer.”

 • zbych pisze:

  D…. zniknęła.
  Dzięki za solidną poradę i precyzję przekazu!!!

 • Bardzo proszę. Pozdrawiam.

 • Beata pisze:

  Serdecznie dziękuje za pomoc w usunięciu Delty i prostą formę przekazu.

 • Paweł pisze:

  nadal mam przy wybieraniu nowej karty

 • Michał pisze:

  Dzięki za wpis. Ja usunąłem te śmieci programem adwcleaner http://adwcleaner.pl/

 • Vene pisze:

  Wielkie dzięki, długo się z tym męczyłem, usunąłem, lecz wróciło – dzięki Tobie pozbyłem się tego na dobre!

 • Bennie Swarey pisze:

  Some really great blog posts on this site, thank you for contribution. „There is one universal gesture that has one universal message–a smile” by Valerie Sokolosky.

 • szklanagora pisze:

  To pierwszy nierozważny krok, żeby wyłączyć i usunąć dodatek w internet explorer. Dodatek jest szkodnikiem, który zagnieżdża się w systemie, a więc ma wykonywalne pliki, ustawienia i wpisy w rejestrze.
  Patrzcie, jak w obrazku – jest delta search zaznaczona. Klika się podwójnie. No i mamy informacje o dodatku. Na dole jest przycisk kopiuj i otwiera się notatnik, i wkleja tekst z myszy. Mamy nazwę dodatku, drugą nazwę, czyli literowocyfrowy szereg liter i liczb, a nawet nazwę pliku wykonywalnego.
  Pierwsze, to odinstalować toolbar z systemu.Najlepiej do tego użyć malutkiego Wise Uninstaller Portable, który ma opcję brutalnego odinstalowania, gdyby normalne odinstalowanie się nie udało.
  Drugie, to w opcjach folderów, menu widok, odznaczyć ukrywanie chronionych plików i folderów, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń, a zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów.
  Trzecie – użyć wyszukiwarki, usunąć wyniki wyszukiwania po nazwie, po nazwie cyfrowo literowej, potem po nazwie pliku wykonywalnego.
  Czwarte, pobiera się regseeker portable, ustawia polski i w wyszukaj w rejestrze kolejno wpisuje się nazwy z notatnika. Wyszukane na dole wybiera się z opcji – zaznacz wszystko i wybiera akcję usuń zaznaczone. Według nazwy szkodnika, jego nazwy sha, czy md5, oraz nazwy pliku wykonywalnego, usunie się każdego szkodnika.
  Zniknie delta search z internet explorer i zewsząd.
  Pamiętać trzeba, że w wyszukaj w rejestrze (regseeker) trzeba wpisać delta search osobno i deltasearch razem. W wpisach rejestru, w ustawieniach delty jest deltasearch razem, a w kluczu dodatków występuje osobno i wtedy po usunięciu klucza znika wpis.

  Kiedyś pobierając google chrome frame do HTML5, naciąłem się na deltę, claro tuto4, i parę innych ciarachów. Wydłubałem szkodników z systemu, a przy okazji – służę poradą.

  Porada dla każdego – gdy usuniecie szkodnika z systemu, to nigdy nie korzystajcie z punktów przywracania systemu z okresu, od kiedy wlazł szkodnik. Po usunięciu z systemu, łatwo przywrócić go w ten sposób. Normalnie tworzy się nowy punkt przywracania, a w ccleaner zaznacza się i usuwa kolejno – poprzednie.

Skomentuj

Tomek Interset & www.interset24.pl All Rights Reserved.

Copyright © 2012 Free WordPress Themes Preview.