Dumb Ways To Die 2  – walka o życie

Prezentujemy recenzję gry Dumb Ways To Die 2, produkcji studia Metro Trains. Gra ostatnio strała się bardzo popularna, zobacz dlaczego.

Dumb Ways To Die 2  - walka o życie. Recenzja Gry.

Jeszcze rok czy dwa lata temu nikt nie pomyślałby o tym, że gry pokroju Fruit Ninja czy Angry Birds mogą spaść z fotela lidera gier mobilnych. Tak się jednak stało i bardzo szybko pojawił się nowy przeciwnik, który królować będzie na przerwach szkolnych. Zobaczmy zatem co nas czeka.

Dumb Ways To Die 2  - walka o życie. Recenzja Gry.

Rozgrywka

Omawiana gra, można by powiedzieć, że nią nie jest. Bardziej uznałbym ją jako port czy program do uruchamiania bowiem znajdziemy w niej masę mini gierek, na których wszystko się opiera. Na wirtualnej mapie miasteczka, pociąg wędruje od punktu do punktu, który sami zaznaczymy. Tam czekają na nas misje. Mamy trzy życia. Zadania wykonujemy wszystkim tym, na co pozwala nam smartfon, czyli stukanie, przesuwanie, machanie i inne nieJ Przed każdym wyzwaniem dostajemy krótką instrukcję wykonania, po czym musimy zmieścić się w wyznaczonym czasie. Ile jest dokładnie misji? Nie mam bladego ani zielonego pojęcia. W czasie testów spotkałem się z następującymi zadaniami (przykład i sposób wykonania):

  • zapobieganie wejściu bohatera przed jadący pociąg (należy 10 razy stuknąć w ekran)
  • przeskakiwanie po uciekających deskach na rzece, by dostać się na drugą stronę (przeskakujemy, stukając w ekran w odpowiednim momencie)
  • rozpalenie ogniska za pomocą kijka (przesuwamy palcami na zmianę, góra dół, aby wytworzyć ogień)
  • pieczenie pianki (musimy utrzymać kursor w wyznaczonym miejscu, używając w tym celu akcelerometra)

Po każdym nieudanym zadaniu, oprócz straconego życia, oglądamy scenkę, która nawiązuje do misji. Tak też stało się kiedy bohater miał grać na gitarze, naciskając pojawiające się na ekranie punkty. Mi się to nie udało, przez co postać dostała po głowie wcześniej wymienionym instrumentem.

Dumb Ways To Die 2  - walka o życie. Recenzja Gry.

Podsumowanie

Cóż mogę powiedzieć o tej produkcji? Tak jak poprzednie „zabijacze czasu” towarzyszy nam kolorowa grafika, która skierowana jest raczej do tych najmłodszych graczy. Zadania wymagają od nas refleksu oraz zręczności. Na nudne lekcje czy krótkie przerwy, bez pomysłu na ich wykorzystanie, produkcja studia Metro Trains, sprawdzi się w stu procentach

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu