Czy warto założyć konto Microsoft?

Konto Microsoft – wielu z nas uważa je za przymus wynikający z posiadania Windowsa 8 lub wyższego. Lecz czy naprawdę posiadanie tego konta jest takie złe? Przekonajmy się.

Jedno konto do wszystkich usług Microsoftu

Czy warto założyć konto Microsoft?

Tak to niebywałe wygodnie. Jednym loginem i hasłem możemy uzyskać dostęp do Skype, Office 365, Xbox Live, One Drive , Outloka, Binga i sklepu z aplikacjami. Imponujące, nieprawdaż? Nie musimy się męczyć z zakładaniem miliona kont do każdej z tych usług osobno. To jest moim zdaniem największa zaleta tego rozwiązania.

Synchronizacja pomiędzy urządzeniami

Czy warto założyć konto Microsoft?
Wyobraźmy sobie taką sytuację, mamy komputer i telefon z Windowsem oraz Xboxa. Posiadacze konta Microsoft mogą swobodnie synchronizować dane takie jak notatki czy wiadomości między urządzeniami. Co więcej, osiągnięcia zdobyte podczas grania na Xboxie będą widocznie w koncie na PC jak i odwrotnie myślę, że to bardzo miły „ficzer” dla graczy. Co więcej dzięki temu gracze mogą swobodnie streamować obraz z konsoli na ekran swoich komputerów. Bardzo fajna sprawa.

Przenoszenie ustawień pomiędzy urządzeniami

Czy warto założyć konto Microsoft?

Kolejną zaletą posiadania konta Microsoft, jest transfer ustawień. Gdy kupujemy nowy komputer, tablet czy też telefon, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to zalogować się do tegoż konta. Dzięki czemu wszystkie nasze  preferencje zostaną przeniesione z innych urządzeń.  Pobrane zostaną nasze ulubione aplikacje z Windows Store, przeniesione zostaną wszystkie hasła w tym również do sieci WiFi, a nawet ustawiona nasza tapeta. Koniec ze żmudnym konfigurowaniem wszystkich urządzeń. Teraz wystarczy to zrobić raz.

Brak prywatności

Niestety nie jest tak do końca różowo. Dzięki tym wszystkim usługom gigant z Redmond wie o nas dosłownie wszystko. Zastanówmy się jednak z drugiej strony czy tego samego nie robi Google czy Apple? Odpowiedź na pytanie czy warto korzystać z zalet tego konta pozostawiam wam czytelncy.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Czy warto założyć konto Microsoft?"

  1. Świetne rozwiązanie – dla hakerów. Jak odgadną jedno hasło to maja dostęp do całego życia klienta.
    A Microsoft ma też możliwość śledzenia całego życia klienta. Kto wie jakie świry tam pracują ?

    Odpowiedz

Komentarz do postu